Surface Duo to bardzo nietypowy smartfon z Androidem autorstwa Microsoftu. Urządzenie ma m.in. dwa ekrany OLED o przekątnej 5,6 cala każdy oraz Snapdragona 855 wraz 6 GB RAM-u na pokładzie. Niestety cena Surface Duo jest astronomiczna, dlatego raczej niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić na zakup. Z plusów dziś dowiedzieliśmy się, że sprzęt będzie wspierany dłużej niż większość smartfonów działających pod kontrolą Androida.

Trzy lata wsparcia Surface Duo – Microsoft się zobowiązał

Microsoft Surface Duo

Nie tak dawno temu Samsung ogłosił trzyletnie wsparcie dla swoich flagowców, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją wielu użytkowników. Teraz wyszło na jaw, że w przypadku Surface Duo Microsoft zdecydował się na ten sam krok, bo smartfon dostanie aż trzy duże aktualizacje Androida. To z kolei oznacza, że sprzęt załapie się na Androida 11, Androida 12 oraz Androida 13, co pozwoli mu „przeżyć” większość urządzeń z systemem od Google.

Zobacz także: [Recenzja] Microsoft Surface Book 3 (+Dock 2) – świetna hybryda laptopa i tabletu

Na tym dobre wiadomości się nie kończą, bo gigant z Redmont poinformował także, że urządzenie będzie miało odblokowany bootloader, co pozwoli na bezproblemowego ROOT-a i wgrywanie Custom ROM-ów, takich jak np. LineageOS 17.1. Nie da się ukryć, że podejście Microsoftu robi wrażenie. Jeśli firma chce na dłużej zostać na rynku smartfonów, to musi się czymś wyróżnić – a trzy lata aktualizacji są dobrą metodą na pokazanie się użytkownikom. Oby inni producenci zdecydowali się na podobny krok.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.