ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft: aktualizacja Windowsa potrzebuje 8 godzin

Niesamowity Windows 10 nadchodzi. Oto najbliższe plany Microsoftu

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Trzy miesiące temu Panos Panay objął rolę przewodniczącego w dziale Windows i urządzeń. To, co go zachwyciło, to możliwość zebrania niesamowitych zespołów, aby opracować produkt, na którym miliard ludzi na całym świecie polega każdego dnia podczas pracy, nauki, tworzenia i zabawy. Od tego czasu, świat się zmienił w sposób, do którego wielu z nas wciąż się dostosowuje. Na nową sytuację reaguje także Microsoft, nie zapominając o przyszłości swoich produktów i usług takich jak Windows 10.

Ponad miliard użytkowników Windows 10

Od osiągnięcia kamienia milowego 1 miliarda aktywnych urządzeń z systemem Windows 10 po zapowiedź aktualizacji, która wkrótce będzie dostępna – tak podsumowuje pracę nad systemem Panos Panay.

Windows 10 S

„Jako zespół spędzamy dużo czasu z naszymi klientami, partnerami OEM oraz zespołami wewnątrz i na zewnątrz firmy, słuchając i ucząc się. Informacje zwrotne, które słyszymy, są energetyzujące, a jedno jest jasne, Windows odgrywa kluczową rolę w pomaganiu ludziom w poruszaniu się w obecnych czasach. Klienci używają komputerów z systemem Windows, aby pozostać produktywnymi, łączyć się i uczyć w tym czasie. W rzeczywistości na Windows 10 spędza się ponad 4 tryliony minut miesięcznie, co oznacza wzrost o 75% rok do roku. Ponieważ świat i rutyna ludzi się zmieniają, ważne jest, abyśmy koncentrowali się na spotkaniu z użytkownikami tam, gdzie są teraz i pomaganiu im w dotarciu tam, gdzie chcą być w przyszłości.

– napisał Panos Panay w oficjalnym poście Microsoftu.

Windows 10 May 2020 Update

Nadchodząca aktualizacja Windows 10 May 2020 jak zwykle będzie bezpłatna na każdym komputerze z platformą Microsoftu i pojawi się już w tym miesiącu.

Aktualizacja Windows 10 20H1 Update

W tej aktualizacji Microsoft ułatwi i przyspieszy niektóre działania. Przykładowo, zostanie wprowadzony usprawniony sposób parowania urządzeń Bluetooth w systemie Windows. Update nastawiony będzie na wdrożenie praktycznych ulepszeń, takich jak lepsze wrażenia z tabletu po odłączeniu klawiatury, pozwalając zachować wygląd pulpitu, a jednocześnie optymalizować wrażenia pod kątem dotyku. Ponadto Microsoft wprowadzi funkcję „przeciągnij i upuść” dla tych, którzy korzystają z opcji Eye Control. Pojawi się też możliwość udostępnienia większej liczby kaomoji bezpośrednio na klawiaturze emoji systemu Windows.

Użytkownicy, którzy są niejawnymi testerami systemu Windows, mogą wypróbować wiele z tych nowych funkcji jeszcze wcześniej.

Przyspieszenie innowacji w Windows 10

Aktualizacja z maja 2020 r. to jednak tylko pierwszy krok do lepszej platformy. Microsoft zamierza przyspieszać innowacje w systemie Windows 10, aby zapewnić, że urządzenia z tym oprogramowaniem będą najlepszym sposobem pracy, nauki i zabawy.

Windows 10X

Wraz ze zwiększonym popytem na konsumpcję różnych treści, następuje zmiana priorytetów również w systemie Windows. Świat jest zupełnie innym miejscem niż w październiku ubiegłego roku, kiedy Microsoft podzielił się wizją nowej kategorii urządzeń z podwójnym ekranem. Z uwagi na to, że gigant nadal stawia potrzeby klientów na pierwszym planie, musi skupić się na zaspokajaniu ich potrzeb w danym momencie. Użytkownicy wykorzystują moc chmury bardziej niż kiedykolwiek i Microsoft chce wykorzystać przyspieszenie w tym obszarze.

System Windows 10X został zaprojektowany z myślą o elastyczności, co pozwoli go wdrożyć na urządzeniach z jednym ekranem, które wykorzystują moc chmury, aby pomóc użytkownikom pracować, uczyć się i grać w nowy sposób. Urządzenia z jednym ekranem będą pierwszym wyrazem systemu Windows 10X, ale Microsoft będzie szukał odpowiedniego momentu, we współpracy z partnerami, aby wprowadzić sprzęt z dwoma ekranami na rynek.

Wydarzenie Build

Na wydarzeniu Build w tym miesiącu Microsoft podzieli się kolejnymi krokami, które podejmie, aby jeszcze bardziej wzmocnić społeczność programistów Windows. Chodzi między innymi o łatwiejszą kompilację miliardów urządzeń z systemem Windows 10 jednocześnie. Gigant chce pomóc programistom tworzyć aplikacje, które bezproblemowo umożliwią wirtualizację opartą na chmurze.

Wydarzenie Build odbędzie się w dniach 19-21 maja w sposób wirtualny.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy