Microsoft Teams

Microsoft Teams bije rekordy. To świetne i niedocenione narzędzie do pracy

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

W czasach pandemii, ważne jest pozostanie w domu i w miarę możliwości wykonywanie pracy zdalnie. Aby to zrobić, warto skorzystać nie tylko z przestarzałej poczty e-mail, ale z nowoczesnych narzędzi. Jednym z nich jest Microsoft Teams, czyli centrum pracy zespołowej w usłudze Office 365.

Microsoft Teams – co to takiego?

Microsoft Teams

Microsoft Teams pozwala przechowywać wszystkie czaty, spotkania, pliki i aplikacje danego zespołu w jednym miejscu. Program można mieć zawsze przy sobie, ponieważ dostępny jest na wiele systemów operacyjnych od Windowsa i Maca po iOS i Androida. Aplikacja pozwala korzystać z wszystkich konwersacji, plików, spotkań i aplikacji zespołu przechowywanych w jednym współdzielonym obszarze roboczym. Niezależnie od tego, czy dopracowujesz projekt przed terminem czy dzielisz się swoimi pomysłami, Teams pomaga komunikować się w danej grupie roboczej.

Dlaczego Microsoft Teams jest tak świetnym narzędziem do pracy zdalnej? Program cechuje się:

  • Łatwym zarządzeniem projektami grupy osób dzięki możliwości edytowania i udostępniania plików,
  • Możliwością komunikowania się twarzą w twarz dzięki połączeniom audio i wideo w jakości HD oraz dołączania do spotkań praktycznie z każdego miejsca,
  • Możliwością prowadzenia czatów prywatnych i grupowych oraz komunikowania się z całym zespołem w wydzielonych kanałach,
  • Możliwością wzmiankowania całego zespołu lub jego poszczególnych członków w celu przyciągnięcia uwagi współpracowników,
  • Ułatwionym skoncentrowaniem się na najważniejszych kwestiach dzięki możliwości zapisywania istotnych konwersacji i dostosowywania powiadomień,
  • Możliwością przeszukiwania czatów i konwersacji zespołowych w celu szybkiego odnajdywania potrzebnych informacji,
  • Bezpieczeństwem i gwarancją zgodności z przepisami na poziomie korporacyjnym, jak przystało na pakiet Office 365.

Warto mieć na uwadze fakt, że Microsoft Teams wymaga płatnej komercyjnej subskrypcji usługi Office 365 lub subskrypcji bezpłatnej bądź próbnej wersji aplikacji Microsoft Teams.

Microsoft Teams hitem

Microsoft ogłosił szereg nowych funkcji, które pojawią się w Microsoft Teams w tym roku z okazji trzeciej rocznicy debiutu aplikacji przeznaczonej do współpracy w miejscu pracy.

Awaria Microsoft Teams

Z uwagi na to, że wielu pracowników zostało ostatnio zmuszonych do pozostania w domu, nastąpił duży wzrost liczby osób pracujących zdalnie. Microsoft chwalił się, że w listopadzie 2019 roku z Teams korzystało 20 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Obecnie ta liczba wynosi aż 44 milionów i nietrudno się domyśleć, że ma związek z pandemią koronawirusa. Wiceprezes korporacyjny Microsoft 365 Jared Spataro wyjaśnił, że firma jest zaangażowana w ułatwianie zdalnej pracy.

„Oczywiste jest, że umożliwienie pracy zdalnej jest ważniejsze niż kiedykolwiek i że będzie miała trwałą wartość po wybuchu pandemii COVID-19. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie narzędzi, które pomagają organizacjom, zespołom i osobom zachować produktywność i łączność nawet wtedy, gdy muszą pracować osobno”.

– powiedział Spataro.

Nowe funkcje Microsoft Teams na horyzoncie

Aby pomóc użytkownikom uniknąć rozpraszania uwagi podczas spotkań, Microsoft planuje wprowadzić nową funkcję tłumienia hałasu w czasie rzeczywistym w tym roku. Dzięki sztucznej inteligencji firma będzie mogła automatycznie usuwać szumy z połączeń.

Funkcja „podniesienia ręki” to kolejna nadchodząca nowość w Microsoft Teams. Pozwoli ona użytkownikom kliknąć przycisk, aby zadać pytanie podczas dużego lub napiętego spotkania.

Zespoły będą nawet korzystać z trybu offline, który pozwoli użytkownikom czytać wiadomości czatu Teams i przygotowywać odpowiedzi, gdy nie będzie połączenia z Internetem. Usługa wkrótce umożliwi też wyodrębnianie czatów w osobnych oknach oraz szybkie przełączanie się między nimi. Nowe funkcje mają się pojawić do końca roku.

Źródło: Microsoft, techradar

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy