ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Darmowy edytor PDF

Darmowy edytor PDF. Najlepsze programy do edycji dokumentów

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Darmowy edytor PDF – takie hasło niejednokrotnie zdarzyło mi się wpisywać w wyszukiwarkę. Postanowiłem więc napisać artykuł i zebrać kilka najpopularniejszych programów do edycji dokumentów. Oczywiście najlepszym obecnie edytorem plików PDF jest Adobe Acrobat Pro DC. Niestety aplikacja nie jest darmowa, jednak jej kompleksowość daje możliwość bezproblemowego tworzenia i edytowania plików PDF.

Darmowy edytor PDF

SmallPDF

SmallPDF to darmowy edytor PDF oparty na chmurze, co oznacza, że ​​można go używać na dowolnym urządzeniu za pomocą przeglądarki internetowej. Wykorzystuje uproszczony interfejs, aby ułatwić edycję lub dodawanie tekstu, a także rysunków lub obrazów. Używają funkcji „Przeciągnij i upuść”, możesz dodawać lub usuwać zawartość zgodnie z potrzebami.

SmallPDF darmowy edytor pdf

SmallPDF jest również wyposażony w edytor plików PDF do Worda, co oznacza, że ​​jeśli chcesz dokonać bardziej szczegółowych edycji w dokumencie Word, możesz to zrobić, a formatowanie powinno zostać zachowane. Przesyłanie i edycja odbywa się w bezpieczny sposób przez SSL, więc nie musisz się martwić, że osoby trzecie będą miały dostęp do twoich dokumentów, co może stanowić problem, jeśli zawarte w nich informacje są poufne.

Możesz także użyć SmallPDF do wypełniania formularzy, projektowania, odblokowywania lub ochrony plików. Można je importować bezpośrednio od dostawców pamięci online, takich jak Dysk Google i Drop Box.

Ogólnie rzecz biorąc, SmallPDF to kompaktowy, ale potężny darmowy edytor PDF, który powinien być w stanie pomóc w przeprowadzeniu większości wymaganych początkowych edycji. Niestety ciągłe korzystanie z niego nie jest darmowe, ale istnieje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, który może być przydatny, jeśli potrzebujesz edytować tylko kilka dokumentów.

Zobacz także: Aktualizacja Windows 10 nadchodzi

PDF-XChange Editor

Jeśli potrzebujesz edytować tekst w pliku PDF, PDF-XChange Editor jest idealny. Umożliwia przepisywanie, usuwanie i ponowne formatowanie tekstu. Program także dobrze się dostosowuje, jeśli dokument używa czcionki, która nie jest zainstalowana na komputerze. Możesz także dołączać komentarze, dzielić pliki PDF i wyodrębniać strony.

PDF-XChange-Editor darmowy edytor pdf

Jedną z najlepszych funkcji edytora PDF-Xchange jest możliwość użycia OCR do rozpoznawania tekstu w skanowanych dokumentach – idealne, jeśli masz tylko wydruk, a nie oryginalny plik (na przykład notatkę z wykładu).

Niektóre funkcje widoczne w menu i paskach narzędzi są dostępne tylko w wersji premium oprogramowania, ale możesz łatwo najechać kursorem myszy na ikonę, aby sprawdzić, czy są one uwzględnione w wersji bezpłatnej.

Do niedawna PDF-XChange pozwalał na dokonywanie prostych edycji bez znaków wodnych. Niestety teraz Twoje dzieła zostaną oznaczone podczas eksportu. Nie zawsze będzie to problem, ale zdecydowanie warto o tym pamiętać, zanim poświęcisz dużo czasu na pracę nad dokumentem.

Sejda

Darmowy internetowy edytor PDF Sejda oferuje doskonały zestaw narzędzi z dodatkową warstwą bezpieczeństwa: wszystkie pliki są usuwane z serwerów po pięciu godzinach.

Możesz dodawać tekst, obrazy i łącza, podpisywać dokumenty, dodawać adnotacje oraz wstawiać elipsy i prostokąty. Istnieje również opcja „zaciemnienia”, która po prostu rysuje biały prostokąt – nie usuwa żadnych danych.

Sejda

Po zakończeniu edycji kliknij „Zastosuj zmiany”, a będziesz mógł pobrać dokument, wysłać go na Dropbox lub Dysk Google, usunąć go lub uzyskać dostęp do udostępnionego linku. Link wygaśnie po siedmiu dniach.

Usługa bezpłatna jest ograniczona: co godzinę możesz przetworzyć nie więcej niż 200 stron lub 50 MB danych (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej) i wykonać nie więcej niż trzy zadania. To dość hojne, ale jeśli chcesz wykonać więcej zadań, dostępne są cotygodniowe, miesięczne i roczne subskrypcje.

PDFescape

Istnieją dwie wersje PDFescape: bezpłatna aplikacja internetowa i program klasy premium. Jeśli pobierzesz oprogramowanie komputerowe, otrzymasz jedynie wersję próbną wersji premium. Strona internetowa jest odpowiednia dla Chrome, Firefox, Edge, Internet Explorer, Opery i Safari i prawdopodobnie będzie działała dobrze również w innych przeglądarkach opartych na Chromium.

PDFescape

Ten darmowy edytor PDF pozwala tworzyć nowe pola tekstowe na stronie. Niestety nie ma możliwości edycji istniejącego tekstu (chyba, że pobierzesz program). W wersji przeglądarkowej możesz tworzyć proste kształty geometryczne i jak w przypadku Sejdy, dodawać białe prostokąty aby ukryć części dokumentu, gdy jest drukowany.

PDFescape pozwala wybrać obraz z komputera, a następnie przeciągnąć prostokąt, aby go wstawić. Możesz także wstawiać pola tekstowe, umożliwiając tworzenie prostych formularzy – rzadka i mile widziana funkcja bezpłatnego edytora PDF.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy