ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aktualizacja update Windows 10 20H2 Update

Windows 10 20H1 się zbliża. Wszystko, co musisz wiedzieć o aktualizacji

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 10 20H1 to pierwsza poważna aktualizacja Windows 10 na 2020 r., która powinna być dostępna wkrótce. Obietnicą jest wprowadzenie wielu nowych funkcji do popularnego systemu operacyjnego Microsoft.

Data wydania systemu Windows 10 20H1

Wciąż nie mamy dokładnej daty wydania Windows 10 20H1, znanego również jako Windows 10 wersja 2004, ale znamy już pewne szczegóły dotyczące nadchodzących nowych funkcji. Różne wersje systemu 20H1 są dostępne dla testerów Fast Ring Insider od początku 2019 roku, dzięki czemu dostępnych jest wiele informacji.

Aktualizacje Windows 10 20H1 Update

Nadal nie jesteśmy zbyt pewni, kiedy nastąpi data premiery aktualizacji, choć nazwa „20H1” oznacza, że otrzymamy go w pierwszej połowie 2020 roku. W przeszłości główne aktualizacje systemu Windows 10 na pierwszą połowę roku były zwykle wydawane w kwietniu, np. w 2018 r. Jednak w ubiegłym roku widzieliśmy aktualizację systemu wydaną w maju z powodu opóźnień.

Nazwa systemu Windows 10 20H1

W tej chwili aktualizacja systemu Windows 10 nosi kilka nazw: Windows 10 20H1 i Windows 10 build 2004, z których żadna nie będzie ostateczną.

Microsoft może trzymać się konwencji nazewnictwa poprzednich aktualizacji systemu Windows 10 i nazwać ją po wydaniu. Chodzi o nazwy typu: Windows 10 Spring 2020 Update czy Windows 10 Creators Update. Ta pierwsza jednak może być myląca dla osób mieszkających na półkuli południowej.

Zobacz także: Wojny przeglądarek wróciły w nowym wydaniu

Funkcje Windows 10 20H1

Usługa Windows 10 20H1 update

Bez względu na datę wydania i nazwę, aktualizacja Windows 10 20H1 prawdopodobnie przyniesie mnóstwo nowych funkcji do systemu. Będzie ich z pewnością więcej niż w przypadku poprzedniej aktualizacji, która poprawiała błędy platformy. Co zobaczymy w nadchodzącej aktualizacji?

Oto wszystkie nowe funkcje systemu Windows 10 20H1, o których wiemy.

Windows 10 20H1 i nowy wygląd

Widzieliśmy więcej niż jedną wskazówkę, że wersja 20H1 może zmierzać w kierunku bardziej zaokrąglonego projektu zamiast ostrych kątów widocznych obecnie w systemie. Dotyczy to obszarów: od okien i przycisków po suwaki i wyskakujące okna dialogowe.

Fluent Design Eksplorator Windows

Mogłoby to zapewnić pewną spójność interfejsu użytkownika na komputerze i aplikacjach Microsoftu, a także dostosować go bardziej do nowoczesnego stylu internetowego i programów. Ta zmiana nie jest jednak pewna, ale została zasugerowana więcej niż raz. Fluent Design bowiem przewijało się przez nasz portal wielokrotnie.

Nowe nazwy pulpitu wirtualnego

Kiedy tworzysz wirtualne komputery stacjonarne w systemie Windows 10, otrzymują one raczej nieprzydatne, ponumerowane nazwy: Desktop 1, Desktop 2 itp.

Wersja 20H1 powinna zawierać opcję tworzenia niestandardowych nazw dla każdego wirtualnego pulpitu. Jeśli więc używasz wirtualnych pulpitów do oddzielania pracy i zabawy lub różnych projektów, możesz upewnić się, że każdy z nich jest wyraźnie oznaczony, dla którego projektu jest dedykowany.

Jak zauważa Windows Central, niestandardowe wirtualne pulpity można zapisać, aby nie były resetowane po każdym ponownym uruchomieniu.

Lepsze Windows Hello

Wiele komputerów jest teraz wyposażonych w skanery linii papilarnych lub zaawansowane aparaty fotograficzne, które zapewniają rozpoznawanie twarzy do pracy z Windows Hello. Umożliwia to logowanie bez hasła, ale system Windows nadal wymaga hasła do konta, nawet jeśli nie trzeba go używać do logowania za każdym razem.

Windows Hello

Aktualizacja 20H1 może zawierać opcję, dzięki której Twoje urządzenie zostanie pozbawione hasła, pozwalając mu polegać wyłącznie na Windows Hello do logowania się na konto Microsoft.

Windows 10 20H1 poprawi Cortanę

Wygląda na to, że Microsoft nie zrezygnuje z Cortany. W najbliższym czasie wprowadzone zostaną ulepszenia w postaci poprawionych konwersacji, które sprawią, że rozmowa z Cortaną będzie bardziej naturalna.

Windows 10 cortana

Asystent głosowy będzie również mieć własną aplikację, a nie wbudowaną w system Windows 10, dzięki czemu możemy spodziewać się bardziej regularnych aktualizacji w przyszłości, zamiast czekać na wydanie przez Microsoft dużych aktualizacji systemu Windows.

Windows 10 20H1 ułatwi resetowanie systemu

Kolejnym mile widzianym dodatkiem będzie to, że Windows 10 20H1 ułatwi przywrócenie systemu do stanu, w jakim był po pierwszej instalacji lub przy pierwszym zakupie urządzenia.

Obejmuje to funkcję pobierania w chmurze i ponowną instalację systemu Windows 10 ze zaktualizowanej wersji, która odbywa się w trybie online. Powinno to jeszcze bardziej ułatwić resetowanie lub ponowną instalację systemu Windows 10.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy