Od lat można zauważyć przemianę Microsoftu, który nie skupia się na tworzeniu produktów, a usług i to najlepiej w ramach okresowych subskrypcji. Ten profil zdaje się powielać wiele innych firm, a w przypadku giganta z Redmond najlepiej widać to po pakiecie Office. Teraz Amerykanie prawdopodobnie szykują się do istotnej zmiany w podejściu do oferowania dostępu do Worda, Excela, PowerPointa i innych w ramach swojego pakietu Office 365 – wiele wskazuje na to, że zamiast wielu aplikacji, wystarczy jedna.

Microsoft wydaje Office na smartfony, czyli po co się rozdrabniać osobno na Excela, Word i PowerPointa?

Aplikacja Office w wersji testowej pojawiła się na krótki czas w Sklepie Play. Szczęśliwcy, którym udało się pobrać tę aplikację, podzielili się szeregiem informacji, które w skrócie sprowadzają się do tego, że Microsoft nie chce już dzielić poszczególnych programów na osobne tytuły w marketach mobilnych systemów – w końcu nietrudno się domyślić, że analogiczna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku iOS. Tym samym nowy Office ma w sobie zawierać między innymi edytora tekstów Word, arkuszy kalkulacyjnych Excel, prezentacji PowerPoint, ale też Office Lens.

microsoft office word excel powerpoint jedna aplikacja beta sklep play

Pojawia się też sekcja Actions, która stanowi kluczowe ulepszenie względem osobnych aplikacji. Tworzenie PDF-ów ze wszelkich typów plików to tylko początek. Możemy je również podpisywać, dzielić się w ramach QR Code’ów i synchronizować z chmurą.

Zobacz też: Samsung Members przez kilka godzin pokazywał zdjęcie, które nie powinno się tam znaleźć.

Jak jeszcze aplikacja Office, a właściwie Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint & more widniała w Sklepie Play, to jedynym jej wymogiem był Android 6 Marshmallow. Oczywiście to pełnego działania program wymaga zalogowania się do konta Microsoftu. Jakby nie patrzeć, pomysł takiej aplikacji ma sens, gdy kwestią poboczną jest dla nas zużyte miejsce na urządzeniu. Dlatego zapewne osobne programy nadal będą równolegle rozwijane.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.