W wielu polskich domach na stołach leżą butelki z różnymi trunkami. Często wśród nich jest alkohol. Ten specjalny czas powoduje, że niektóre osoby zapominają o przestrzeganiu jakichkolwiek zasad. Warto jednak pamiętać, żeby nie siadać za kierownicą po wypitym alkoholu. Jeśli na drugi dzień macie jakiekolwiek wątpliwości, czy możecie nadal prowadzić, mogą Wam w tym pomóc wirtualne alkomaty w aplikacjach.

Wirtualne alkomaty w aplikacjach

Kalkulatory ilości spożytego alkoholu to wirtualne alkomaty. Ich istota polega na tym, żeby wprowadzić liczbę i pojemność drinków, szotów, jakie użytkownik wypił w ciągu ostatnich godzin. Często należy też podać dokładną godzinę ostatnio wypitego trunku. Dzięki tym danym aplikacja oblicza, ile promili alkoholu może znaleźć się w naszym organizmie w danym momencie. Pamiętajcie jednak, że są to informacje przybliżone i lepiej je zweryfikować prawdziwym alkomatem!

Zobacz także: Lokalizacja zbiera niewyobrażalną ilość danych. Szokujący raport

AlcoDroid Alcohol Tracker

Alcohol tracker alkomaty w aplikacjach

AlcoDroid Alcohol Tracker to chyba najlepsza aplikacja tego typu w Sklepie Play. Jest to narzędzie do śledzenia spożycia alkoholu, służy jako pamiętnik napojów i przede wszystkim zawiera kalkulator zawartości alkoholu we krwi. AlcoDroid pomaga lepiej zrozumieć, co pijesz i zmienić nawyki związane z piciem. Opcjonalnie śledzi także koszty napojów. Aplikacja zapewnia również oszacowanie zawartości alkoholu we krwi (BAC) na podstawie zarejestrowanych napojów, wykreśla rozwój BAC na wykresie i wskazuje, kiedy osiągniesz limit prawny lub wrócisz do trzeźwości.

Licznik trzeźwości – przestań pić alkohol EasyQuit

Licznik trzeźwości alkomaty w aplikacjach

Licznik trzeźwości to to bezpłatna aplikacja, która pomoże użytkownikowi zrezygnować z picia natychmiast albo w trybie „easy quit”.
Ma wiele funkcji motywacyjnych, takich jak: oszczędność pieniędzy, naukowe statystyki dotyczące zdrowia ciała i jak poprawia się zdrowie bez alkoholu. Dostępna jest także funkcja motywacji osobistych dzięki opcji przypomnienia. Średnia ocen na poziomie 4,9 to bardzo dobra rekomendacja do pobrania aplikacji.

Drink Coach

drink coach

Zalety Drink Coach to:

  • Pozwala udostępnić podsumowanie picia innym osobom lub zapisać je do przeglądania offline w innych programach,
  • Jeśli określone lokalizacje lub pory dnia są istotne, aplikacja pozwala na przypomnienia, które pojawią się tylko wtedy, gdy znajdziesz się w określonym miejscu w oknie określonym przez ciebie,
  • Możesz nawet zarezerwować sesję w aplikacji z profesjonalnymi „trenerami napojów” za każdym razem, gdy potrzebujesz wskazówek lub czujesz, że tracisz kontrolę.

I Am Sober

i am sober alkomaty w aplikacjach

I Am Sober to nieco inna aplikacja. To coś więcej niż tylko darmowy program do liczenia trzeźwości. Oprócz śledzenia twoich trzeźwych dni, pomaga budować nowe nawyki i zapewnia ciągłą motywację, łącząc użytkownika z szeroką siecią ludzi, którzy dążą do tego samego celu: pozostać trzeźwym każdego dnia. Dzięki rosnącej trzeźwej społeczności możesz uczyć się od innych i wnosić wkład do platformy, dzieląc się spostrzeżeniami i taktykami, które w twoim przypadku zadziałały.

Quitzilla: Rzuć złe nawyki i uzależnienia

Qutzilla

Jeśli masz problem z innymi uzależnieniami, to Quitzilla będzie świetnym rozwiązaniem dla Ciebie. Z aplikacją możesz śledzić wszystkie swoje złe nawyki lub uzależnienia. Dzięki programowi możesz analizować swoje zachowania i przyspieszyć samorozwój. Aplikacja ma pomóc pozbyć się uzależnień i złych nawyków. 

Źródło: Sklep Play, lifewire

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.