sklep play android tv wyglad

Sklep Play na Android TV nareszcie doczekał się odświeżenia wyglądu

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Android TV to platforma Google, która ma już wiele lat, ale stosunkowo niedawno stała się na swój sposób popularna, gdyż coraz więcej firm zainteresowało się jej wykorzystaniem zamiast tworzyć własne systemy. Wszelkie przystawki jak i same telewizory sprawiły, że ta forma rozrywki została w znaczący sposób odmieniona. Jednak wszystko się starzeje, a w przypadku Android TV było to doskonale widać po wyglądzie Sklepu Play. Na szczęście, zgodnie z zapowiedzią, idzie nowe.

Sklep Play na Android TV naprawdę potrzebował już nowego wyglądu

Na tegorocznym Google I/O ogłoszono, że Android TV otrzyma zupełnie nową aplikację Sklepu Play, której wygląd, a właściwie cały interfejs zostanie zaprojektowany z myślą o użyteczności, wygodzie i dostępności do poszczególnych elementów. Obecna wersja jest bardzo ograniczona, projektowana pod zupełnie inne, niższe rozdzielczości, więc ewidentnie nie można mówić o ergonomii. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach powyżej, jeden z użytkowników Reddita otrzymał już nowy wygląd Sklepu Play na Android TV i… faktycznie jest zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim na jednym ekranie mieści się więcej treści i nie sprawia ona wrażenia przeładowanej.

Zobacz też: Samsung sprawi, że Samsung Galaxy Fold 2 będzie bardziej wytrzymały.

Naturalnie na tę chwilę nie można określić, kiedy Google zdecyduje się na udostępnienie wszystkim użytkownikom Android TV nowego wyglądu Sklepu Play. Ten pojawia się w wersji aplikacji 16.9.42, ale sama obecność tego wydania jeszcze nie musi oznaczać zmienionego interfejsu. Dostęp do niego nadal może być regulowany serwerowo przez Amerykanów. Mimo wszystko idzie lepsze i tego się trzymajmy.

Źródło: 9to5Google, Android Police, Reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy