ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Surface Laptop 3

Poznajcie Surface Laptop 3. Microsoft wytoczył działa

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Microsoft to prawdziwy gigant. Firma jest odpowiedzialna m.in. za Windowsa 10, z którego korzysta większość z nas. Kilka lat temu producent postanowił stworzyć odpowiedź na Macbooki od Apple i tak powstała linia Surface Laptop. Dziś na swojej konferencji, Microsoft pokazał światu najnowsze dziecko – Surface Laptop 3. Przyjrzyjmy się mu.

Surface Laptop 3 – wygląd i specyfikacja

Z wyglądem Surface Laptop 3 możecie się zapoznać powyżej. Nie ma co ukrywać – prezentuje się on po prostu bardzo elegancko i schludnie. Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, że laptop trafi do sklepów w dwóch rozmiarach: 13,5 cala i 15 cali. Wcześniej nie mieliśmy wyboru, bo poprzednie generacje z serii występowały tylko w jednym rozmiarze. Przejdźmy jednak do tego, co dla wielu najważniejsze, a mianowicie do specyfikacji. Niestety na chwilę obecną wiemy jedynie, że osoby zainteresowane kupnem tytułowego sprzętu będą mogły wybierać pomiędzy wersjami z procesorem Intel Core 10. generacji, a AMD Ryzen 7 w specjalnym wydaniu Surface Edition. Propozycja od AMD posiada zintegrowaną kartę graficzną Radeon Vega 11, która ma nadać się nawet do gier (w trakcie prezentacji pokazano krótki fragment z rozgrywki w Forza Horizon 4).

Surface Laptop 3

Microsoft nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał swojej konferencji do pochwalenia się, że ich sprzęt ma wnętrze lepsze od konkurencji, a konkretnie od Apple. Prowadzący poinformował bowiem, że wspomniany procesor Intela jest aż trzykrotnie mocniejszy od układu zastosowanego w wydanym w tym roku Macbooku Air. Swoją drogą, jest także dwa razy wydajniejszy od tego w Surface Laptop 2.

Zobacz także: Zapomnij o łatwej instalacji usług Google na serii Huawei Mate 30. Kupno tych smartfonów stało się bez sensu

W stosunku do Surface Laptop 2, Surface Laptop 3 ma o 20% większy gładzik. Może się także pochwalić modularną konstrukcją, dzięki czemu ewentualne serwisowanie go będzie o wiele łatwiejsze. Dobitnie zaprezentował to na scenie Panos Panay, który odkręcił całą klapę laptopa.

Microsoft zdecydował, że w końcu pora przesiąść się na USB-C, które oczywiście znajdziemy w Surface Laptop 3 (co najmniej jeden port). Prócz tego będzie też wyjście słuchawkowe jack 3,5mm i USB-A. Urządzenie rzecz jasna napędzi Windows 10. Na chwilę obecną to wszystko, co wiemy o najnowszej propozycji giganta z Redmont. Na dokładną specyfikację musimy jeszcze trochę poczekać.

Surface Laptop 3 – cena i dostępność

Surface Laptop 3 cena dostępność

Seria Surface Laptop kierowana jest dla profesjonalistów, a więc dla osób, które są w stanie sporo zapłacić za swój sprzęt. Ceny najnowszego laptopa Microsoftu kształtują się następująco:

  • 999 dolarów (ok. 4011 zł) za wariant o rozmiarze 13,5 cala
  • 1199 dolarów (ok. 4815 zł) za wariant o rozmiarze 15 cali

Powyższe ceny dotyczą Stanów Zjednoczonych – w Polsce z pewnością będą wyższe. Surface Laptop 3 trafi do regularnej sprzedaży już 22 października. Ktoś jest zainteresowany? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy