Amazon właśnie zaprezentował nową serię urządzeń Echo napędzanych przez asystenta Alexa. Są one dostępne w każdym kształcie i rozmiarze. Najwięcej uwagi przykuwa Echo Loop. Jest to inteligentny pierścień z wbudowanym mikrofonem, głośnikiem i całodzienną żywotnością baterii.

Pierścień Echo Loop

Pierścień Echo Loop

Pierścień Echo Loop firmy Amazon jest najmniejszym urządzeniem inteligentnym zaprezentowanym przez firmę. Jest to jednak okupione pewnymi kompromisami. Przede wszystkim można go wybudzić jedynie przyciskiem. Z racji na to, że urządzenie musi oszczędzać i tak już małą baterię, to wybudzanie go za pomocą komend głosowych zostało wyłączone. Mówimy jednak o pierścieniu, czymś, co ma się ciągle na palcu. Nie jest to więc raczej większy problem. Dodatkowo można go używać do wykonywania połączeń, kontrolowania domu i całą resztę rzeczy, które umożliwia Alexa. Edycja pierścionka Day1, dostępna tylko z zaproszeniem, kosztuje 130 dolarów. Natomiast jego regularna cena to 180 dolarów. Można zamówić pierścienie o różnych rozmiarach.

Okulary Ramy Echo

Pierścień Echo Loop

Jeśli pierścień wydaje się zbyt…. ekstrawagancki, to można zamówić także inteligentne okulary. Nie są to jednak okulary AR, nie posiadają wyświetlacza. Umożliwiają jednak to samo co głośnik lub pierścień. Dzięki większej baterii i wygodniejszej obudowie można na nich słuchać podcastów w podróży. Edycja Day1 to $180, regularna cena to $250. Jako okularnik jestem jednak dość sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, o ile nie mamy problemów ze wzrokiem. Dla kogoś z wadą to kwestia wstawienia szkieł w inteligentne ramki. Jednak dla osoby z dobrym wzrokiem, to początek drogi przez mękę z paprochami i zabrudzeniami na szkłach.

Zobacz też: Samsung pracuje nad tańszym smartfonem z serii Galaxy Note? To wysoce prawdopodobne

Echo Buds

Pierścień Echo Loop

Najbardziej praktyczne z tych do tej pory wymienionych, ale nie tak futurystyczne są Echo Buds — prawdziwie bezprzewodowe słuchawki z wbudowaną Alexa. Obiecują 5 godzin odtwarzania muzyki. Dodatkowo ich pokrowiec jest także powerbankiem, który ma zapewnić do 15 dodatkowych godzin pracy. Jeśli zaś chodzi o szybkość uzupełniania energii, to po zaledwie 15 minutach możemy liczyć na dwie godziny odtwarzania muzyki. Echo Buds mają zapewnić wysoką jakość dźwięku. Są one wyposażone w dwa przetworniki i układ 3 mikrofonów z aktywną eliminacją szumów Bose. Są one wycenione na 130 USD i trafią do sprzedaży 30 października.

Echo Show 8

Pierścień Echo Loop

 

Echo Show 8 jest inteligentnym wyświetlaczem. Jak sama nazwa nam sugeruje ma on 8-calowy ekran HD. Może on pokazywać nam obraz z kamer umieszczonych w domu, a nawet odtwarzać programy telewizyjne i filmy. Do słuchania muzyki służą dwa głośniki, każdy o mocy 10 W. Dostępna jest przednia kamera o rozdzielczości 1 Mpix, która może być używana do prowadzenia rozmów wideo. Posiada fizyczny suwak, który umożliwia jej zasłonięcie, jeśli obawiamy się o naszą prywatność. Wyświetlacz Echo Show 8 jest już na etapie przedsprzedaży i będzie dostępny 21 listopada.

Echo Studio

Pierścień Echo Loop

Echo Studio jest inteligentnym głośnikiem dedykowanym osobom, które cenią sobie jakość dźwięku. Zastosowano w nim głośniki  s5 z technologią Dolby Atmos dla dźwięku 3D. Posiada trzy 2-calowe głośniki średniotonowe, jeden 1-calowy głośnik wysokotonowy i 5,25-calowy głośnik niskotonowy z otworem basowym. Oprócz innych usług strumieniowego przesyłania muzyki, ten obsługuje również nową usługę Amazon Music HD. Jego cena wynosi 200 USD, a do sprzedaży trafi 7 listopada.

Echo Dot

Pierścień Echo Loop

Amazon przygotował także mniejszy głośnik. A dokładniej Echo Dot trzeciej generacji. Zawiera on ukryty za tkaniną wyświetlacz OLED, który może pokazywać godzinę oraz temperaturę. Jest to najtańsze urządzenie dla minimalistów. Jego cena wynosi 50 USD, natomiast do sprzedaży ma trafić 16 października.

Echo Flex

Pierścień Echo Loop

Jest to inteligentny głośnik w przebraniu ładowarki. Został zaprojektowany z myślą o ciasnych przestrzeniach, w których nie ma miejsca na umieszczenie głośnika, wystarczy go podłączyć i pozostanie na ścianie. Posiada również port USB na dole, za pomocą którego można ładować telefon. Na wyjściu oferuje on jednak zaledwie 7,5 W. Jest to wartość o 1/4 mniejsza niż ma typowa ładowarka dodawana do większości nowych smartfonów. Jednak przy podłączaniu go na noc i tak nie odczujemy różnicy. Wykazuje się on także budową modułową. Do wyżej wymienionego portu można podłączać odpowiednie akcesoria. Obecnie producent przedstawił czujnik ruchu oraz oświetlenie nocne.

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.