Błąd w oprogramowaniu Amazon Alexa straszy nieświadomych użytkowników

Kacper Kościański Newsy 2018-03-08

Tego jeszcze nie było. Błędy w oprogramowaniu są z nami od zawsze, ale ten przypadek przebija wszystkie. Inteligentny asystent od Amazona, Alexa, potrafi sama z siebie odtworzyć przerażający śmiech.

Błąd zgłaszają użytkownicy z całego świata, szczególnie na Twitterze. Wielu osobom udało się nagrać zdarzenie, dzięki czemu ten tekst mógł powstać. Wyobraźcie sobie, że w środku nocy idziecie do kuchni, a tam Wasz inteligentny asystent odgrywa dźwięk, niczym rechot wiedźmy ze straszliwych opowiadań. Trudno się nie przestraszyć. Zresztą, zobaczcie sami.

Zobacz także: Spotify blokuje pirackie aplikacje

Amazon jest świadomy problemu i już pracuje nad jego rozwiązaniem. Jeśli posiadasz tytułowe urządzenie, to nie zdziw się, jeśli Alexa postanowi zrobić Ci niemiłą niespodziankę. Co gorsza, wspomniany błąd nie jest w żaden sposób zależny od działań użytkownika – po prostu pojawia się losowo. Do czasu aż problem zostanie zażegnany, najprawdopodobniej jeszcze sporo osób zdąży się nieźle przestraszyć.

Źródło: phonearena • krzjna

  Te amerykańskie show z pseudo Alexą są żenujące. Przecież każdy rozgarniety wie że tak zaawansowanej i spójnej konwersacji z tym tworem się nie da prowadzić.

 • annonyinganoni

  Creepy. Google Home lepszy :V

 • Asdaf

  Serio potrafiła sama wyjaśnić dlaczego się śmieje?
  Troszkę przerażające…

 • Karol Makowski

  Tak jak myślałem
  Skynet się zbliża