ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Mix Alpha

Poznajcie Xiaomi Mi Mix Alpha – smartfon rodem z filmów Sci-Fi

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Powiedzmy sobie wprost: nastały czasy, w których to Chińczycy prezentują nam rewolucyjne rozwiązania, a nie kopiują je od innych. Doskonałym tego przykładem są aktualne poczynania Xiaomi, które jeszcze niedawno pochwaliło się pierwszą na świecie technologią bezprzewodowego ładowania 30 W. Teraz podczas swojej dzisiejszej konferencji, firma przedstawiła nam koncept nowego smartfona, Mi Mix Alpha. Nie ukrywajmy – to urządzenie z przyszłości, rodem z filmów Sci-Fi. Przyjrzyjmy się mu!

Xiaomi Mi Mix Alpha – co wiemy o tym smartfonie?

Spójrzcie tylko na to cudeńko. To wcale nie kadr z filmu Sci-Fi, a pokazany przez Xiaomi smartfon. Na chwilę obecną jest to koncept, jednak producent pokazał na swojej konferencji działający prototyp. Mi Mix Alpha charakteryzuje się przede wszystkim niespotykanym dotąd designem i kilkoma bardzo interesującymi funkcjami. Skupmy się jednak najpierw na ekranie, który nie tylko wypełnia cały przedni ekran, a także boki i niemal cały tył. Oczywiście pomiędzy ekranami będziemy mogli z łatwością manewrować, bo zawartość będzie automatycznie „przeskakiwać” z jednej strony na drugą, gdy obrócimy urządzenie. Przedniej kamerki tu nie uświadczymy, ale za to na pleckach urządzenia znajdziemy potrójny aparat, który posłuży nam także do robienia zdjęć typu selfie. Wszystko dzięki ekranowi, który pozwoli podejrzeć robione przez siebie zdjęcie.

Bardzo interesująco prezentuje się również częściowa specyfikacja Mi Mix Alpha. Wygląda tak:

  • Snapdragon 855+
  • 12 GB RAM
  • 512 GB pamięci wbudowanej
  • Potrójny tylny aparat: 108 Mpix f/1.69 + 20 Mpix ultraszerokokątny f/2.2 + 12 Mpix f/2
  • Bateria o pojemności 4050 mAh z szybkim ładowaniem 40 W

Zobacz także: Spędziłem prawie miesiąc z najnowszym Macbookiem Pro. Oto, co mi się w nim podoba, a co nie

Choć nie poznaliśmy pełnej specyfikacji Mi Mix Alpha, to ta częściowa i tak robi wrażenie. Co tu dużo mówić – to po prostu najwyższa półka. To smartfon przyszłości, więc oczywiście nie mogło zabraknąć w nim obsługi 5G. Z uwagi na ekran niemal na całej powierzchni smartfona, martwić może jedynie stosunkowo nieduża bateria, jednak Xiaomi pewnie jakoś to rozwiązało. A skoro przy ekranie jesteśmy, to warto wspomnieć, że firma chwali się, iż zajmuje on ponad 180% powierzchni… co nie ma sensu. Na pokładzie Mi Mix Alpha nie znajdziemy głośników, bo głośnikiem będzie cały ekran, potrafiący generować dźwięk poprzez drgania. Urządzenie wykonano z najwyższej jakości materiałów, w których skład wchodzi m.in. tytan i szkło szafirowe.

Xiaomi Mi Mix Alpha – cena i dostępność

Xiaomi nazywa swoje urządzenie „smartfonem koncepcyjnym”. Na dostępność tego sprzętu w każdym sklepie nie mamy co liczyć, bo nie trafi on do masowej produkcji. W zamian za to zostanie wyprodukowany w bardzo ograniczonym nakładzie, a do sprzedaży trafi jeszcze w grudniu tego roku. Jeśli zaś chodzi o cenę, w której będzie sprzedawany, to jest ona zabójcza. Mi Mix Alpha wyceniono bowiem na 19999 juanów, co przekłada się na ok. 11229 zł. Sprzęt najprawdopodobniej nie trafi do sprzedaży w Polsce. Co sądzicie o tym sprzęcie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy