Chyba każdy wie, że aktualnie YouTube jest największym i najpopularniejszym portalem z filmami publikowanymi przez użytkowników. Nie każdy jednak wie, a wielu się zastanawia, jak wyglądają statystyki YouTube’a. Ile osób każdego miesiąca odwiedza portal, jaki jest najpopularniejszy filmik oraz który ma najwięcej łapek w dół? Dzięki redakcji Android Authority, która zebrała wszystkie dane, w tym artykule odpowiem na te i inne pytania, tym samym zaspokajając Waszą ciekawość. Powiem od razu: liczby robią wrażenie. Zaczynajmy!

Najpopularniejszy filmik na YouTube

Aktualnie najpopularniejszym filmikiem na YouTube jest Despacito, piosenka autorstwa Luisa Fonsi i Daddy Yankee’go. W momencie pisania tego tekstu, materiał wideo ma ponad 6,3 miliarda wyświetleń.

Kanał z największą liczbą subskrypcji na YouTube

Chyba każdy słyszał o wojnie dwóch gigantów: T-Series i PewDiePie’a. Jeszcze jakiś czas temu oba kanały szły łeb w łeb, jednak obecnie ten pierwszy wyszedł na prowadzenie. Kanał T-Series ma aktualnie ponad 108 milionów subskrypcji, co zapewnia mu pierwsze miejsce w rankingu twórców z największą liczbą subskrypcji na YouTube. Drugie miejsce zajmuje PewDiePie ze swoimi 98 milionami.

YouTube najczęściej oglądamy na urządzeniach mobilnych

Aż 70% wizyt na YouTubie pochodzi z urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Za pozostałe 30% odpowiadają w większości komputery i telewizory. Biorąc pod uwagę, że mamy 2019 rok, takie informacje nie powinny nikogo dziwić. Byłbym w stanie się założyć, że z roku na rok statystyki te będą przychylać się ku urządzeniom mobilnym coraz bardziej.

Filmik na YouTube z największą liczbą łapek w dół

Na ironię, najgorzej ocenianym filmikiem na YouTube jest ten stworzony przez samo Google, właściciela YouTube’a. Mowa oczywiście o znienawidzonym YouTube Rewind 2018, którego wiele osób uznało (trafnie zresztą) za żenujący. Łapkę w dół dało tutaj aż 16 milionów osób. W górę tylko 2,6 miliona.

Ile użytkowników odwiedza YouTube’a miesięcznie?

W tym roku YouTube przekroczył kolejny kamień milowy, gdyż jednocześnie na portalu zalogowały się ponad 2 miliardy osób. Nie da się ukryć, że jest to po prostu kolosalny wynik, który można przełożyć na choćby 25% populacji całego świata.

Ile filmików trafia na YouTube’a każdej minuty?

Tutaj naprawdę się zaskoczycie. Jakiś czas temu samo Google poinformowało, że każdej minuty na YouTubie ląduje ponad 500 godzin materiałów. Przekłada się to więc na około 30 tysięcy godzin na godzinę i 720 tysięcy godzin na dzień. Aby więc obejrzeć wszystkie opublikowane w jeden dzień filmiki, potrzebowałbyś aż 82 lata. Z kolei aby nadrobić cały miesiąc z platformy, zeszłoby Ci około 2460 lat. Raczej się nie wyrobisz.

Ile filmików na YouTube oglądanych jest każdego dnia?

Według zeszłorocznych doniesień, każdego dnia na YouTube oglądanych jest 5 miliardów filmików. Zważając na fakt, że dane są stosunkowo stare, liczba ta aktualnie najprawdopodobniej jest jeszcze większa.

Jak długo średnio oglądamy filmiki na YouTube?

Statystyki zdradzają, że podczas jednej sesji na YouTube spędzamy średnio 40 minut. Jest to bardzo dobry wynik, co zresztą mnie nie dziwi i w moim przypadku z pewnością jest aktualny.

Zobacz także: Huawei oficjalnie zaprezentował EMUI 10. Poznaj wszystkie nowości

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten tekst zaspokoił Waszą ciekawość. YouTube to prawdziwy gigant i raczej nikt w najbliższym czasie mu tego miana nie odbierze. A Wy ile średnio czasu spędzacie na opisywanej platformie każdego dnia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.