samsung galaxy note10 plus s pen

[SPT #72] Nudny Note10+, świetny Fossil gen 5, YouTube w zegarku

3 minuty czytania
Komentarze

Kolejny wakacyjny tydzień za nami. Jeżeli nie mieliście czasu czytać android.com.pl, to spieszę z pomocą i zestawiam dla Was najważniejsze informacje, jakie pojawiały się na łamach portalu – oczywiście z komentarzem z mojej strony.

Pochwała

Fossil gen 5. To jest chyba to na co czekałem aż 2 lata. Podoba mi się design urządzenia, który jest charakterystyczny dla Fossila. W zegarku w końcu znalazł się hardware, który jest w stanie udźwignąć ociężały Wear OS. 1 GB RAM i procesor Snapdragon Wear 3100 powinny odpowiadać za szybkość działania, a chipset Qualcommu ma pozwolić na co najmniej jeden dzień pracy bez ładowania. Ponadto w końcu Fossil zdecydował się na umieszczenie głośnika, dzięki czemu zegarka można użyć do rozmów telefonicznych. Dodatkowo bardzo podobają mi się nowe tryby baterii w urządzeniu. Wszystko to powoduje, że poważnie zastanawiam się nad kupnem najnowszej generacji smartwatcha od Fossila.

Face ID w komputerach Mac. Można by rzec – w końcu! Lepiej późno niż wcale. Takie rozwiązanie od co najmniej kilkunastu miesięcy jest dostępne w komputerach Surface od Microsoftu. Nazywa się ono Windows Hello i bardzo sobie chwalę logowanie do Windowsa w ten sposób.

Wygląd Huawei Mate 30 Pro. Huawei ma zastosować jeszcze bardziej zaokrąglony ekran. Już na renderach wygląda to rewelacyjnie. Dodatkowo aparaty flagowca mają zostać umieszczone w okręgu, co cieszy oko. W urządzeniu nie zabraknie też Face ID w 3D, które świetnie działało w poprzedniku.

Najpopularniejsze rozszerzenia Chrome. Pewna firma zbadała liczbę i popularność rozszerzeń do Chrome. Wnioski są zaskakujące – zobaczcie najlepsze dodatki do przeglądarki Google.

Krytyka

Galaxy Note10 i 10+. Na to urządzenie czekałem do czasu, kiedy pojawiły się o nim niemal wszystkie informacje. Niestety sprawdziły się one w rzeczywistości. Jesteśmy po premierze linii Galaxy Note10 i 10+ i muszę przyznać, że od flagowców wieje nudą. Pochwalić mogę jedynie design, który wyróżnia się na rynku bezramkowością. Brakuje tu jednak kilku technologii, które sprawiłyby, że Samsung znów byłby liderem innowacji. Po pierwsze po raz kolejny zabrakło większego upgrade’u aparatu, który jest bardzo podobny do tego w Galaxy S10+. Po drugie, Samsung wciąż nie zdecydował się ulepszyć przedniej kamery o dodatkowe czujniki – nie ma Face ID w 3D, a jest zwykły skaner linii papilarnych w ekranie. Samsung wyraźnie nie ma pomysłu na zaskoczenie rynku nowościami.

YouTube w Galaxy Watch Active 2. Jak przeczytałem o tym na zagranicznych portalach, to pomyślałem, że to żart. Niestety nie… Czy naprawdę to jest tak świetna funkcja i ktokolwiek będzie z niej korzystał? Boję się, że wykorzystają ją autobusowi DJ-e, korzystając także z wbudowanego głośnika.

Touch ID w iPhone. Nie wierzę w to. Temat powraca po raz kolejny. Wcześniej słyszeliśmy, że skaner linii papilarnych miał wrócić w 2019 roku, potem w 2020, a teraz, że wróci w 2021 roku. Przy technologii Face ID, która świetnie działa i jest praktyczna, nie sądzę, aby Apple zrobiło krok do tyłu.

Motyw