Harry Potter: Wizards Unite to najnowsza gra w rzeczywistości rozszerzonej od twórcy Pokémon GO, Niantic, na którą czekało wiele milionów fanów. Pod wieloma względami jest to bardziej dojrzały tytuł w chwili premiery. Ma więcej funkcji i bardziej rozbudowany system, w związku z tym ilość treści może być przytłaczająca dla nowych graczy. Aby pomóc w początkowej fazie gry, postanowiłem zebrać najważniejsze jej podstawy w jednym miejscu.

Harry Potter: Wizards Unite – jak grać?

Harry Potter: Wizards Unite – istotna profesja

Po osiągnięciu szóstego poziomu uzyskasz dostęp do profesji. Są one jednym z najbardziej unikalnych elementów Harry’ego Pottera: Wizards Unite, i powinieneś poświęcić trochę czasu, aby wybrać tą, która jest odpowiednia dla Ciebie. Jeśli planujesz grać ze znajomymi, ważne jest również, abyś planował z wyprzedzeniem. Każda profesja jest silna przeciwko pewnemu typowi wroga, więc upewnij się, że twoja grupa ma dobre połączenie wszystkich trzech.

Gracz ma do wyboru:

  • Aurora – zadaje dodatkowe obrażenia walcząc z Ciemnymi Mocami i otrzymuje dodatkowe obrażenia walcząc ze zwierzętami. Dzięki tej profesji czarodziej będzie zadawał najwięcej obrażeń, ale będzie kiepski w zaklęciach obrony lub wsparcia.
  • Magizoologa – zadaje dodatkowe obrażenia, walcząc ze zwierzętami i otrzymuje dodatkowe obrażenia walcząc z ciekawostkami. Jest to zawód defensywny z wysokim HP i silnymi zaklęciami wsparcia.
  • Profesora – zadaje dodatkowe obrażenia walcząc z ciekawostkami i otrzymuje dodatkowe obrażenia walcząc z Ciemnymi Mocami. To klasa hybrydowa, która mieści się gdzieś pomiędzy dwiema pozostałymi.

Niezależnie od tego, jaki zawód wybierzesz, odblokujesz nowe pasywne i aktywne zdolności, wydając na to zaklęte książki, zwoje i książki ograniczone. Możesz zmienić profesję w dowolnym momencie, ale w ten sposób będziesz musiał zebrać o wiele więcej zasobów, aby odblokować nowe umiejętności.

Zobacz także: Warcraft 4 już za kilka lat?

Oszczędź dane pobierając zasoby gry

To dobra wskazówka dla tych, którzy chcą oszczędzić dane w trakcie gry. Gdy spędzasz więcej czasu grając z dala od domu, prawdopodobnie zauważysz, że gra korzysta w sposób zauważalny z danych mobilnych. Dzieje się tak dlatego, że domyślnie aplikacja ładuje każdy wysokiej jakości model 3D napotkany na serwerach Niantic.

Wizards Unite - jak grać

Na szczęście możliwe jest teraz pobieranie wszystkich zasobów gry na telefon, co znacznie zmniejsza wykorzystanie danych. Zajmie to około 3 GB miejsca na dysku, ale na dłuższą metę jest tego warte. Oczywiście te 3 GB pobierz przez Wi-Fi. Aby pobrać zasoby, dotknij walizki i w lewym górnym rogu wejdź w ustawienia. Tam znajdziesz podaną opcję.

Wytwarzaj mikstury

Wytwarzanie mikstur jest główną częścią gry, więc aby zmaksymalizować wydajność, upewnij się, że cały czas masz wszystkie kotły „zapracowane”. Na początku będziesz miał tylko jeden, ale staraj się, aby maksymalnie cztery mikstury stały w kolejce przez cały czas. Jest to szczególnie ważne przed pójściem spać.

Każda mikstura ma unikalną formułę. Możesz także pokusić się o przyspieszenie wczesnego parzenia, płacąc za używanie Złotego Kociołka, ale lepiej jest zachować swoje złoto. Wkrótce odblokujesz więcej kotłów, a złoto ma znacznie lepsze zastosowanie.

Powiększ skarbiec

W pewnym momencie magicznej podróży, przestrzeń skarbca bazowego po prostu nie wystarczy. Łatwo jest ją zwiększyć, kupując więcej miejsca w Alei Pokątnej, ale warto wiedzieć, że istnieją oddzielne przedmioty sklepowe dla rozszerzenia pojemności skarbca Eliksirów i Składników.

Aby w pełni wykorzystać zakup, pobierz pakiet rozszerzeń skarbca w polecanej sekcji. Kosztuje więcej niż pojedyncze ulepszenia na poziomie 475 sztuk złota, ale zwiększa również twoją moc zaklęć o 10, co będzie krytyczne, gdy będziesz chciał wejść do twierdz.

Uważaj na zwykłe składniki

Nawet po rozwinięciu przestrzeni skarbca składników w naturalny sposób wypełnisz ją, odkrywając otaczający Cię Świat Czarodziejów. Jeśli przechowalnia jest pełna, gdy znajdziesz rzadki składnik, nie będziesz w stanie go odebrać. Aby tego uniknąć, śledzić przestrzeń skarbca i aktywnie używaj lub pozbywaj się składników. Składników jest bardzo wiele na mapie, więc nie wahaj się ich pozbyć.

Ukończ swoje codzienne zadania

Ta wskazówka wydaje się być oczywista. W przeciwieństwie do Pokémon GO, Wizards Unite ma system codziennych zadań z sześcioma różnymi zadaniami, a ich ukończenie może dać wspaniałe nagrody. Zmieniają się one co miesiąc.

Użyj Eliksiru Mózgowego Baruffia przed aktywnymi sesjami

Zdobywanie doświadczenia i poziomów jest jednym z głównych sposobów, aby uczynić swoją postać silniejszą w Harry Potter: Wizards Unite. Warto wiedzieć, że jest kilka sposobów na przyspieszenie tego procesu. Zdecydowanie najbardziej efektywne są Eliksiry Mózgowe Baruffia, które zwiększają przyrost doświadczenia przez 30 minut. Jeśli grałeś w Pokémon GO, są to zasadniczo Lucky Eggs.

Harry Potter: Wizards Unite

Wspomniane eliksiry możesz kupić w Alei Pokątnej za 100 sztuk złota lub zaparzyć własne z Muchomorkiem Skaczącym, Mózgiem Żaby, Jajkami Runespoor i Sproszkowanym Szponem Smoka (po 2). 12 godzin zajmuje zaparzenie bez żadnej redukcji czasu.

Najlepszy czas na użycie Eliksiru Mózgowego Barrufia jest tuż przed wejściem do Twierdzy. Jeśli nie masz w pobliżu twierdzy, możesz również użyć ciemnego detektora w karczmie, który działa jak przynęta na zguby.

Zanim odwiedzisz Fortecę – przygotuj się

Fortece są najtrudniejszą częścią Harry Potter: Wizards Unite, a wejście bez przygotowania spowoduje tylko zmarnowanie kamienia runicznego. Przed uruchomieniem bitwy w Fortecy zaopatrz się w mikstury leczące i upewnij się, że masz co najmniej 30 energii zaklęć. Energia zaklęć jest krytyczna, ponieważ będziesz walczył z wrogami bez szans na doładowanie w pobliskiej gospodzie. Nawet jeśli jesteś zaopatrzony po brzegi w mikstury zdrowia, nie będziesz w stanie walczyć bez energii.

Zbieraj Świstokliki

Harry Potter: Wizards Unite

Świstokliki to nic innego jak jaja Pokémonów w Pokemon GO. Dostępne są warianty 2 km, 5 km i 10 km, a każdy z nich wymaga jednego klucza do otwarcia. W rezultacie najlepiej jest wydawać swoje srebrne (jednorazowe) klucze na wersje 5 km i 10 km. Twój złoty klucz ma nieograniczone zastosowania, więc nie krępuj się używać go na 2 km Świstokliki. W ekwipunku możesz pomieścić maksymalnie 8 Świstoklików jednocześnie, więc wyjdź na zewnątrz i zacznij je „wychadzać”.

Harry Potter: Wizards Unite apk i download

Oczywiście grę można pobrać z oficjalnego źródła, jakim jest Google Play. Na start, tytuł ten ma średnią ocen na poziom 4,2 na 5 gwiazdek, a więc przyzwoicie. Jeśli jednak z jakichś przyczyn wolicie pobrać osobny plik apk, to możecie to zrobić np. poprzez APKMirror.

Źródło: androidauthority, własne

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.