Harry Potter: Wizards Unite będzie jak Pokemon GO. Co wiemy o grze roku?

mm Adam Lulek Artykuły 2018-05-15

Harry Potter: Hogwarts Mystery to pierwsza gra w uniwersum słynnego czarodzieja

Pod koniec kwietnia światło dzienne ujrzała gra RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery. Gracz wciela się w ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie! Może on przeżyć swoją własną przygodę w świecie magii, na długo zanim Harry Potter otrzymał list z Hogwartu. Tytuł zachęca poznaniem nigdy niewidzianych pokoji zamku Hogwart i tajemnicami do rozwikłania.  Użytkownik może uczyć się potężnej magii i zdobywać wiedzę z pomocą profesora Dumbledore’aSnape’a i innych. Gracz ma możliwość pojedynkować się ze swoimi rywalami i zawierać sojusze z nowymi przyjaciółmi, którzy będą mu towarzyszyć w przygodach. Jest to świetny gra, jednak nieco zepsuta mikropłatnościami. Pasek energii uniemożliwia płynną lub kilkugodzinną rozgrywkę.

Harry Potter: Wizards Unite będzie jeszcze lepszy

To jednak nie koniec niespodzianek. Jak od dawna wiadomo Warner Bros szykuje kolejną grę, a mianowicie Harry Potter: Wizards Unite. Co ciekawe nad projektem pracuje Niantic odpowiedzialne za Pokemon GO oraz Portkey Games stworzone przez Warner Bros do pracy nad grami o słynnym czarodzieju. Spółka ta także współpracowała nad Harry Potter: Hogwarts Mystery. Można się zatem spodziewać świetnej rozgrywki w rzeczywistości rozszerzonej. Powstała nawet oficjalna strona, na której można zapisać się na otrzymywanie najświeższych newsów o grze. Znajdziemy tam informację, że: „Harry Potter: Wizards Unite korzysta z rzeczywistości rozszerzonej, aby odkryć magię wokół nas. Eksploruj prawdziwe dzielnice i miasta, aby znaleźć tajemnicze artefakty, nauczyć się rzucać zaklęcia i napotykać legendarne bestie oraz ikoniczne postaci”.

Zobacz także: Zamieniłem Galaxy S8+ na Huawei P20 Pro – jakość zdjęć

Nie wiele wiemy, co jest powodem do ekscytacji

Obydwie spółki, a także Warner Bros milczą, jak zaklęte na temat postępów nad grą. Jednak jeśli przypomnimy sobie Pokemon Go, to gra po prostu się nagle pojawiła, co prawda najpierw w kilku krajach, lecz można ją było pobrać z APK Mirror. W przypadku Harry Potter: Wizards Unite nie wiemy, jak dokładnie będzie wyglądała rozgrywka w oparciu o rzeczywistość rozszerzoną. Czy pojawi się coś na kształt Gymów? Całkiem prawdopodobne, że tak – będą one oczywiście nazwane zgodnie z lokacjami znanymi z uniwersum słynnego czarodzieja.

Kiedy premiera?

Szef Niantic potwierdził, że gra ukaże się na pewno w tym roku. Naturalnym rozwiązaniem byłoby wydanie jej latem. Pokemon Go odniósł spektakularny sukces między innymi dlatego, że został wydany w lipcu 2016 roku. Na półkuli północnej lato miało się dobrze i zachęcało graczy do zabawy. Całkiem prawdopodobne, że Harry Potter: Wizards Unite ukaże się już za 1-3 miesięcy. Przyznam, że jestem podekscytowany. Chętnie znów pobiegam z telefonem po mieście. Mimo, że tytuł jeszcze nie ujrzał światła dziennego, ośmielam się stwierdzić Harry Potter: Wizards Unite będzie najpopularniejszą grą tego roku.

Źródło: własne, androidcentral • WiktorKrasny

  Mam nadzieję że nie będzie tego durnowatego ograniczenia dla ludzi z rootem

 • Bez urazy, ale to co wiemy o tej grze nie nastraja pozytywnie.
  No i artykuł ma błędy merytoryczne, co myślałem, że jest nie do zrobienia w tym przypadku 😛

  • Jakie?

   • Grę robi studio Portkey, Niantic jest jedynie współpracownikiem (głównie w zakresie udostępniania danych o POI, przez co będziemy chodzić do prawdziwych miejsc, a nie do randomów jak w większości gier konkurencji).
    Teoretycznie ci sami ludzie odpowiadają za HP: Hogwarts Mystery. Gra, delikatnie mówiąc, nie jest dobrą mobilką, a już na pewno nie ma dobrej monetyzacji.
    Oprócz tego wiemy, że prace nad Pokemon GO zaczęły się jakoś pod koniec 2014 roku. O ile współpraca się nie zacieśniła, to do premiery długa droga. Nawet wtedy przyjmowanie, że premiera Harry Potter – AR Edyszyn będzie już w tym roku to dość odważne twierdzenie.

    No chyba, że pójdą całkowicie w ślady Niantica i wydadzą grę w wersji alpha i zaczną dobudowywać rzeczy już po premierze 🙂

    • 1. A z mojego tekstu co wynika? Przecież napisałem, że nad projektem pracuje Niantic i Protkey Games – co oznacza dokładnie to, co piszesz.
     2. Sam prezes Niantic w wywiadzie powiedział, że będzie to ten rok, więc informacja nie jest wyssana z palca. Jaki ma związek początek prac nad Pokemon GO? Nie wiadomo, kiedy zaczęły się prace nad Wizards Unite, a poza tym Niantic zatrudnia znacznie więcej ludzi niż chociażby dwa lata temu i ma większe know-how w tej dziedzinie.
     Więc, jeszcze raz, jakie to błędy merytoryczne?

 • stark2991

  Gra roku, dobre sobie.

 • Maxik

  Jakoś świat Harrego Pottera w ogóle do mnie nie przemawia, ale na pewno ktoś w to będzie grał 🙂

 • Seba22

  http://www.wizards-unite.pl zapraszam fanów!

  • notak

   spadaj sebiksie