facebook atak

Facebook alarmuje! Poważny atak hakerski na kilkadziesiąt milionów kont

Newsy

Zostaliście niedawno wylogowani z Facebooka? Nieistotne czy ze strony internetowej, aplikacji lub innej formy dostępu. Jeśli tak, to istnieje duża szansa, że padliście ofiarą ataku hakerskiego. Gigant społecznościowy właśnie poinformowało o zagrożeniu, które zostało odkryte we wtorek, 25 września. Sytuacja jest na tyle poważna, że poszkodowanych może być nawet 50 milionów użytkowników. Jednak jeśli niedawno musieliście na nowo logować się na swoje konto, to jeszcze nie oznacza, że musicie się martwić. Mimo wszystko warto dmuchać na zimne.

Atak na Facebooka – dziesiątki milionów kont mogło zostać wykorzystanych przez hakerów

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

I want to update you on an important security issue we've identified. We patched the issue last night and are taking…

Opublikowany przez Mark Zuckerberg Piątek, 28 września 2018

Mark Zuckerberg ujawnił, że 50 milionów kont mogło zostać shakowanych. Jednak w sumie odnotowano, że 90 milionów użytkowników zostało wylogowanych przez felerną lukę w oprogramowaniu. Ta dotyczy funkcji „Wyświetl jako”, która pozwala oglądać nasz profil z perspektywy różnych użytkowników. Problem jest już naprawiony, ale Facebook zaznacza, że traktuje sprawę poważnie i prowadzi obecnie dogłębne analizy. Póki co nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za atak, ani jakie dane użytkowników zostały wykradzione. Tym bardziej nie wiadomo do czego hakerzy wykorzystali lub wykorzystają odkrytą przez siebie lukę.

Zobacz też: Aktualizacja macOS w drodze – co ze sobą niesie?

Tradycyjnie polecamy podejść do problemu zapobiegliwie. Innymi słowy zweryfikujcie swoje ostatnie logowania, jak i pomyślcie o zmianie hasła. Nie wiemy w jakim stopniu zagrożenie dotyczy Polaków, ale wiele wskazuje, że zaatakowani zostali europejscy użytkownicy Facebooka.

 

PS. Wasz numer telefonu może być wykorzystany przez Facebooka do reklam.

 

źródło: Facebook


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x