ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 10 October Update

Nie instaluj Windows 10 October Update! System jest pełen błędów!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Mimo wielkiej sympatii do Windowsa 10, muszę przyznać, że Windows 10 October Update nie wyszedł Microsoftowi. Nie dość, że niektóre funkcje Windowsa 10 zniknęły, to system ten jest pełen błędów. Nie tak dawno pisałem o znikających plikach podczas instalowania aktualizacji. To jednak nie jedyny problem, z jakim boryka się nowy update. Portal techradar opisał najbardziej znane błędy nowej wersji.

Problemy Windows 10 October Update

Błędy audio w Windows 10 October Update

Dużo ludzi narzeka na problemy z audio po aktualizacji systemu. Wynika to z faktu, że aktualizacja nie została dostosowana do sterowników Intela. Ja również mam problem, przez który nie działa sterowanie poziomem głośności w jakimkolwiek głośniku podłączonym przez Bluetooth. Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja…

Blue Screen of Death

Problem ten dotyczy głównie komputerów HP. Instalowanie aktualizacji prowadziło do pojawiania się popularnego na Windowsie Blue Screen of Death. Przyczyną tego był błąd sterownika klawiatury, na szczęście nowy update powinien rozwiązać ten problem.

Problemy z instalacją

Niestety doświadczyłem ich osobiście, a pomocy musiałem szukać u wujka Google. Podczas instalacji aktualizacji, kilkukrotnie pojawiał się kod 0xC1900101 – 0x30018. Okazało się, że jest to błąd związany ze sterownikami, który za każdym razem wysypywał mi cały proces aktualizacji. Po kilku godzinach walki udało mi się sprawę rozwiązać i instalacja została zakończona sukcesem.

Na problemy podczas instalowania mogą również wpływać:

  • Zainstalowany antywirus – zaleca się go wyłączyć podczas procesu aktualizacji
  • Zbyt mało miejsca na dysku – dla wersji 32-bit zaleca się zostawić co najmniej 16 GB pamięci wewnętrznej, dla wersji 64-bit – ponad 20 GB

W czasie instalacji może pojawić się także error o kodzie 0x800F0922. Związany jest on z aktywnym połączeniem VPN. W celu eliminacji błędu należy odłączyć serwer i spróbować ponownie.

Aplikacje w tym Edge bez dostępu do Internetu

Podczas instalacji, a na niektórych komputerach także po jej ukończeniu, aplikacje w tym Microsoft Edge nie mają dostępu do Internetu. Firma z Redmond wskazała, w jaki sposób pozbyć się wkurzającego problemu. W ustawieniach trzeba włączyć IPv6.

Windows 10 October Update gryzie się z CPU Intela

Jak w tytule nagłówka – Windows 10 October Update jest niekompatybilny z procesorami Intela. Chodzi o wersje Skylake (6 generacja) lub nowsze chipsety. Intel Display Audio Driver może powodować większe użycie procesora oraz baterii. Użytkownikom, którzy korzystają ze sprzętu z takim chipsetem, powinien pojawić się komunikat, że sterownik powoduje problemy ze stabilnością. Co ciekawe problem dotyczy sterowników o wersji 10.25.0.3 do 10.25.0.8, jednak nie istnieje na wersji 24.20.100.6286, która zawiera gotową łatkę.

Problemy z dostępem do Wi-Fi i Internetu

Wiele osób po instalacji Windows 10 October Update nie mogło połączyć się z siecią. Microsoft zaleca w takim wypadku otwarcie narzędzia do rozwiązywania problemów. Należy wtedy wybrać przykładowo adapter Ethernetu. Windows 10 przeprowadzi wtedy szereg testów, które mają pomóc rozwiązać problem.

Windows 10 October Update nadal wstrzymany

Wcale mnie to nie dziwi, jednak wielu użytkowników mogło go zdążyć pobrać lub zainstalować tak jak ja. Jeżeli jednak macie pliki instalacyjne lub stworzyliście ISO na USB, to póki co nie radzę instalować aktualizacji. Problemów podczas samego procesu update’u jest od groma i może Was to kosztować dużo czasu i nerwów. Zresztą po aktualizacji wcale nie musi być miło, dlatego warto się wstrzymać do czasu rozwiązania błędów przez Microsoft.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy