Windows 10 May 2020 Update

Windows 10 Redstone 5 – duży update nadchodzi! Zobacz, które funkcje znikną!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Aktualizacja Windows 10 Redstone 5 zbliża się wielkimi krokami. Tak jak dzieje się często w przypadku każdego większego update’u systemu Windows 10, Microsoft i tym razem planuje usunięcie lub wycofanie kilku funkcji już w październiku tego roku. W sumie zostanie usuniętych aż siedem funkcji, a trzy nie są już aktywnie rozwijane. W każdym przypadku firma Microsoft zaproponowała zastępczą lub alternatywną metodę wykonywania tych samych zadań. Zobaczmy zatem, co zostanie usunięte i co nie jest już rozwijane.

Zobacz także: Galaxy S10 z dużymi zmianami

Windows 10 Redstone 5 – które funkcje znikną?!

  • Skanowanie biznesowe, nazywane również Distributed Scan Management (DSM): usuwamy funkcje bezpiecznego skanowania i zarządzania skanerem – nie ma urządzeń obsługujących tej funkcji.
  • Ustawienie FontSmoothing w unattend.xml: pozwala określić strategię antyaliasingu czcionek do użycia w systemie. Zmieniliśmy system Windows 10, aby domyślnie używać ClearType, więc usuwamy to ustawienie, ponieważ nie jest już konieczne. Jeśli umieścisz to ustawienie w pliku unattend.xml, zostanie ono zignorowane.
  • Aplikacja Hologram: zastąpiliśmy aplikację Hologram programem Mixed Reality Viewer. Jeśli chcesz utworzyć grafikę trójwymiarową, możesz to zrobić w programie Paint 3D i wyświetlić swoje dzieło w VR lub Hololens za pomocą przeglądarki Mixed Reality Viewer.
  • limpet.exe: Wydajemy narzędzie limpet.exe, służące do uzyskiwania dostępu do TPM dla połączeń Azure, jako open source.
  • Phone Companion: po aktualizacji do systemu Windows 10, wersja 1809, aplikacja Phone Companion zostanie usunięta z komputera. Znajdź Telefon w Ustawieniach, aby zsynchronizować go z komputerem. Są tam wszystkie funkcje Phone Companion.
  • Konsola zarządzania modułem TPM: informacje dostępne wcześniej w konsoli zarządzania TPM są teraz dostępne na stronie zabezpieczeń urządzenia w Centrum zabezpieczeń programu Windows Defender.
  • Przyszłe aktualizacje za pośrednictwem aktualizacji Windows Embedded Developer Update dla Windows Embedded Standard 8: Nie publikujemy już nowych aktualizacji serwera WEDU. Zamiast tego możesz zabezpieczyć wszelkie nowe aktualizacje z katalogu Microsoft Update.

Windows 10 Redstone 5 – funkcje które nie będą rozwijane

  • Blokada dynamiczna urządzenia towarzyszącego APIS: Interfejsy API urządzenia towarzyszącego (CDF) umożliwiają korzystanie z wearables i innych urządzeń w celu odblokowania komputera. W systemie Windows 10, wersja 1709, wprowadziliśmy blokadę dynamiczną, w tym metodę skrzynki odbiorczej za pomocą Bluetooth, aby wykryć, czy użytkownik jest obecny i zablokować lub odblokować komputer. Z tego powodu, a także dlatego, że partnerzy zewnętrzni nie przyjęli metody CDF, nie rozwijamy już API Dynamicznych Blokad CDF.
  • Usługa OneSync: usługa OneSync synchronizuje dane dla aplikacji Mail, Kalendarz i Ludzie. Dodaliśmy silnik synchronizacji do aplikacji Outlook, która zapewnia tę samą synchronizację.
  • Snipping Tool: Narzędzie do wycinania to aplikacja zawarta w systemie Windows 10, która służy do przechwytywania zrzutów ekranowych – pełnego ekranu lub mniejszego niestandardowego „wycinka” ekranu. W systemie Windows 10, w wersji 1809 wprowadzamy nową uniwersalną aplikację Snip & Sketch, która oferuje te same funkcje wycinania ekranu, a także dodatkowe funkcje. Możesz uruchomić Snip & Sketch bezpośrednio i rozpocząć strzyżenie stamtąd, lub po prostu naciśnij WIN + Shift + S. Snip & Sketch można również uruchomić z przycisku „Rzut ekranu” w Centrum akcji. Nie rozwijamy już narzędzia wycinania jako oddzielnej aplikacji, ale zamiast tego konsolidujemy jej funkcjonalność w Snip & Sketch.

Przy okazji zobaczcie, co pojawi się w aktualizacji Windows 10 Redstone 5.

Źródło: windowscentral

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy