iphone

iPhone Xs i Xc – jakie są różnice między nowymi smartfonami Apple?

3 minuty czytania
Komentarze

Minął prawie rok od premiery najbardziej wyjątkowego iPhone’a od lat. Co zastąpi iPhone’a X? Niemal pewne jest, że już w środę zobaczymy nie jednego, a trzech następców. Oprócz 5,8 calowego modelu Xs, zadebiutuje urządzenie z 6,4 calowym wyświetlaczem. Obydwa zostaną wyposażone w ekrany OLED. Ten drugi ma nazywać się Xs Max lub Xs Plus. Co zaskakujące, największe zainteresowanie budzi trzecie, najtańsze urządzenie. iPhone Xc z 6,1 calowym wyświetlaczem LCD może być odpowiedzialny za ponad połowę sprzedaży smartfonów Apple.

Zobacz także: Samsung Galaxy Note9 – co uczyniłoby go lepszym?

Nowy iPhone – nowa nazwa

Wydaje się, że to nazewnictwo budzi największe emocje. Slajdy, które wyciekły z China Mobile przedstawiają iPhone’a Xc z kolorowymi obudowami, Xs oraz Xs Plus. Być może pojawi się wersja z dwoma kartami SIM. Jednak jej dostępność może być ograniczona tylko do Chin.

iphone

Design nowych iPhone’ów

Najmniejszym urządzeniem w gamie będzie Xs z 5,8 calowym ekranem OLED. Telefon ma mieć wymiary 143,6 x 70,9 x 7,7 mm. Xc otrzyma 6,1 calowy wyświetlacz LCD. Wymiary tego sprzętu to 150,9 x 76,5 x 8,3 mm. Największy w gamie Xs Plus ma mieć identyczne gabaryty jak 8 Plus. Początkowo słyszeliśmy, że najtańszy telefon ma mieć metalową obudowę. Teraz wiemy, że szklany tył, umożliwiający bezprzewodowe ładowanie otrzyma cała trójka. Różnica będzie w metalowej ramie. W przypadku Xc zostanie ona wykonana z aluminium, droższe modele otrzymają zamiast tego materiału stal.

Kamera w nowych iPhone’ach

Nie mamy zbyt wielu szczegółów na temat zestawu kamer w nowych smartfonach. Wiemy jednak, że podwójną kamerę otrzymają obydwa modele z ekranami OLED. iPhone Xc zostanie wyposażony w pojedynczy tylny aparat, zbliżony do tego z iPhone’a 8.

iphone

Wyświetlacz

Wszystkie trzy urządzenie zyskają ekrany bez ramek. We wszystkich zobaczymy też Face ID – trójwymiarowy skaner twarzy, zamiast Touch ID. iPhone Xs oraz Xs Plus, tak jak zeszłoroczny jubileuszowy „dziesięć” zyskają wyświetlacze typu OLED. Najbardziej nas jednak ciekawi ekran w Xc. Prawdopodobnie stworzy go JDI. Ekran tej firmy jest najlepszym kandydatem z kilku względów. Oferuje on większą część zalet LCD, poza oczywiście głęboką czernią. JDI nazwało ekran mianem Full Active, z uwagi na to, że ramka została zmniejszona do 0,5 mm ze wszystkich stron. Obecne wyświetlacze LCD lub OLED zwykle mają ramki, które są dwukrotnie grubsze, szczególnie na dole. Apple zazwyczaj współpracuje z dostawcami, aby dopasować rozmiar, rozdzielczość i wierność kolorów do własnych wymogów. Oznacza to, że Xc może nadal oferować świetną jakość, aczkolwiek nie taką jak modele z OLED. Ważne jest obniżenie ceny, dlatego w tym urządzeniu możemy nie zobaczyć 3D Touch.

Ten sam procesor, mniej RAM

Nowy procesor A12 zostanie wykonany w technologii 7 nmi wyprodukowany przez TSMC. Według ostatnich informacji mają go otrzymać wszystkie trzy nowe smartfony. iPhone Xc otrzyma 3GB RAM, flagowe modele, czyli Xs i Xs Plus dostaną 4GB RAM. Każdy w nich otrzyma dwie wersje pojemnościowe – 64 GB oraz 256 GB. Bardzo prawdopodobne jest, że największe urządzenie w gamie otrzyma 512 GB pamięci wbudowanej.

Nowy iPhone – większa bateria

iPhone Xs zostanie wyposażony w baterię w kształcie litery „L”. Jej pojemność może być zblizona do zeszłorocznego modelu – czyli 2716 mAh. Większy Xs Plus dostanie większy akumulator. Prawdopodobnie o pojemności 3300-3400 mAh. Xc otrzyma standardową baterię o pojemności około 2850-2950 mAh.

Kiedy debiut?

Konferencja Apple już w środę wieczorem. Prawdopodobnie już 14 września, w piątek rozpocznie się zbieranie zamówień na nowe smartfony. W sklepach zadebiutują one 21 września.

Źródło: PhoneArena

Motyw