iPhone

Jakie zmiany zobaczymy w nowych iPhone’ach?

3 minuty czytania
Komentarze

Premiera nowych iPhone’ów czeka nas już za półtora miesiąca. Apple w tym roku ponownie pokaże trzy modele. Wszystkie będą „bezramkowe” i zbliżone do siebie designem. Na temat modelu, który zastąpi iPhone’a 8 wiemy stosunkowo dużo. Będzie on najtańszym z nowych produktów, możliwe też, że najpopularniejszym. Czas zobaczyć czego możemy się spodziewać po następcy iPhone’a X. Tym razem smartfon dostępny będzie w dwóch rozmiarach. Obok wersji z ekranem o przekątnej 5,8 cala pojawi się też większy, 6,4 calowy model. Obydwa topowe telefony zostaną wyposażone w wyświetlacze OLED. Wygląd ich będzie identyczny jak obecnego iPhone’a X. Poza nowym rozmiarem, czego możemy się spodziewać po nadchodzących urządzeniach?

Zobacz także: Apple naprawia najbardziej irytujący element iOS

Nowy procesor Apple A12

Na początku tego roku TSMC ogłosiło, że rozpoczyna produkcję chipów wykonanych w technologii 7 nm. Biorąc pod uwagę, że firma produkowała układ Apple A11 wydaje się oczywistym, że chodzi o nowy procesor dla iPhone’ów. Architektura 7 nm ma poprawić wydajność o około 20%, jednocześnie zmniejszając pobór energii o 40%. Powinno to przełożyć się na znacznie lepszy czas pracy na jednym ładowaniu. Układ zostanie sparowany z nowym, bardziej wydajnym procesorem graficznym. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo ma być na szczycie, jeśli chodzi o gry mobilne. iPhone’y mają być pierwszymi smartfonami z 7 nm procesorami na rynku.

apple a12

Szybsze przesyłanie danych

Samsung niedawno się z tego nabijał w reklamie… Nowa generacja smartfonów Apple zostanie wyposażona w nowy moduł antenowy 4×4 MIMO. Umożliwia on gigabitowe prędkości transferu LTE. Zeszłoroczne modele obsługują standard 2×2 MIMO. Samsung korzysta z szybszego standardu już od Galaxy S7. Nowe anteny poprawią również zasięg. Największa różnica zauważalna będzie na obszarach o niskim zasięgu.

Szybkie ładowanie

Zeszłoroczne modele wreszcie obsługują szybkie ładowanie. Jednak w zestawie nie mamy odpowiedniego akcesorium. W tym roku ma ono wreszcie pojawić się w opakowaniu, wraz z nowymi modelami. Zasilacz będzie miał moc 18W. Będzie to duży postęp w stosunku do obecnej 5W ładowarki pamiętającej czasy pierwszych smartfonów Apple.

airpower

Czy w iPhone’ach zobaczymy dualSIM?

Jest to temat szeroko komentowany. Niektóre źródła twierdzą, że flagowy iPhone X Plus może obsługiwać dwie karty SIM. Bardziej prawdopodobna jest jednak funkcja eSIM. Nie wydaje się, żeby Apple umożliwiło włożenie dwóch standardowych kart.

Więcej RAM

iPhone’y nigdy nie były w czołówce pod tym względem. Sytuacja w tym roku jednak trochę się poprawi. Nowe urządzenia zostaną wyposażone w 4 GB RAM. iPhone X w zeszłym roku otrzymał 3 GB. Poprawa jest niewielka, jednak zdecydowanie mile widziana.

iOS 12 w nowych iPhone’ach

Nowy system to wielkie oczekiwania. iOS 11 nie zyskał wśród niektórych użytkowników dobrych ocen. W tym roku wszystko ma się zmienić. Aktualizacja, która dla wszystkich dostępna będzie jesienią poprawi wydajność i stabilność. iOS wreszcie zyska też znacznie przebudowane powiadomienia.

Czy zobaczymy potrójny aparat?

Moduł aparatu na pewno doczeka się ulepszeń – pytanie jakich? Niektóre źródła podają, że potrójna kamera może znaleźć się w modelu z większym ekranem. Bardziej jednak możliwe jest, że ta ważna nowość pojawi się dopiero w modelach przyszłorocznych.

Źródło: PhoneArena

Motyw