samsung apple

Samsung znowu nabija się z Apple – tym razem w pełni się zgadzam

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

„Wojenka” czy też już wojna pomiędzy Apple i Samsungiem od wielu lat jest na porządku dziennym. Zależnie od kraju i różnego marketingu, obaj producenci starają się zdobyć atencję konsumentów poprzez szczypanie się nawzajem. Dobitnie jest to widoczne w Stanach Zjednoczonych, gdzie różnorakie reklamy można już złożyć w interesujący film pełnometrażowy. Przedwczoraj Samsung postanowił wydać kolejny, 30-sekundowy film, który wytyka błędy Apple i ich smartfonów.

Samsung wyśmiewa Apple za… przejściówki

Nie da się ukryć, że coraz bardziej powszechne usuwanie gniazd słuchawkowy wypromowało Apple, a jeszcze w drodze jest informacja, jakoby Amerykanie myśleli o pozbyciu się Lightning, a nie tylko przejściu na USB-C. Czy tak faktycznie będzie? Czas pokaże, ale Jack 3,5 mm nie jest już dostępny w iPhone’ach. Powyższa reklama doskonale pokazuje z czym to się wiąże w rzeczywistości. O ile jest standardowa przejściówka, „dongiel”, z Lightning na Jack 3,5 mm, to o jednoczesnym ładowaniu możecie zapomnieć. Chyba, że zainteresujecie „double dongle”, czyli adapterem Lightning na gniazdo Jack i Lightning… Dla mnie jest to bezsensowne z poziomu konsumenta, więc nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z Samsungiem.

Zobacz też: Dash Charge od OnePlus to już przeszłość!

Jednak mam wrażenie, że Koreańczycy poszli o krok za daleko – podpis powyższego filmu: „Does the X have a headphone jack? Hahaha no.” To już było po prostu niepotrzebne…

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy