galaxy s10 samsung

Samsung zastosuje niezwykłe rozwiązanie. Czy już w Galaxy S10?

3 minuty czytania
Komentarze

Samsung Galaxy S10 ekscytuje nas coraz bardziej. Przyszłoroczna premiera wzbudza zdecydowanie więcej emocji niż kolejna generacja Galaxy Note. Nie powinno to dziwić. Coraz bardziej pewne wydaje się, że w przypadku największego modelu zobaczymy ewolucję, czerpiącą z Galaxy S9. Prawdziwym flagowcem i najważniejszym modelem w gamie jest przecież seria Galaxy S. Ze względu na samą numerację, w urządzeniu, które zadebiutuje na początku roku spodziewamy się przełomowych nowości. W tym roku Koreańczycy nas nieco znudzili, ale w kolejnym gigant raczej przebudzi się ze snu.

Zobacz także: Nie czekajcie na następcę iPhone’a SE

Spodziewamy się podobnej zmiany jak w przypadku Apple. Choć Amerykanie design iPhone’a 6 interpretowali na różne sposoby jeszcze dłużej. W zasadzie trwa to do tej pory – przykładem iPhone 8. Jednak w ich ofercie pojawiło się też urządzenie zrywające z tym zdecydowanie, czyli iPhone X. Bezramkowy smartfon rozpoczął modę na stosowanie „notcha”. Niesamowite jaką ten element zrobił karierę, choć ma wielu przeciwników. Producenci czasem wręcz bezmyślnie go powielają. Samsung na przestrzeni lat wypracował jednak swój unikalny design. Jego szczytowe osiągnięcie to właśnie Galaxy S8 oraz Galaxy S9. Mimo wszystko, nawet tak genialny wygląd może się znudzić, czego przykład mamy w tym roku. Premiera flagowca wywołała niestety pewne rozczarowanie. Także przez brak ważnych nowości.

Wyciekł prototyp Samsunga Galaxy S10

Wczoraj wyciekł jeden z prototypów Samsunga Galaxy S10. Do premiery jest jeszcze dużo czasu, dlatego nie wiemy, czy wygląd jest ostateczny. Jeżeli się sprawdzi – otrzymamy zdecydowanie najładniejszy smartfon na rynku. Koreański gigant ewidentnie chce ominąć stosowania „notcha” w swoich produktach. Jeżeli w smartfonie uda się zastosować przednią kamerę umieszczoną w ekranie – efekt zwali nas z nóg.

Kolejna wersja Infinity Display

To rozwiązanie, z którego firma jest dumna. Z resztą nie ma się czemu dziwić – prezentuje się niezwykle efektownie. Nowo odkryty patent wydaje się pokazywać, w jaki sposób firma chce rozwijać je w przyszłości.

galaxy s10

Wydaje się, że na całkowicie bezramkowy smartfon jeszcze poczekamy. Jednak jest dobra informacja dla przeciwników „notcha”. Zgodnie z załączonymi szkicami, Samsung chce jeszcze bardziej zmniejszyć boczne ramki. Jednocześnie zniknąć ma, obecny w Galaxy S9 dolny panel. Zostanie tylko ten na górze. Zmieści się w nim przedni aparat, a także głośnik.

Z tyłu niespodzianka

Jeżeli nie jesteście zadowoleni z braku implementacji wycięcia w ekranie, spójrzcie na szkice.

galaxy s10

Zamiast standardowego szklanego panelu z tyłu telefonu, Samsung może zastosować wyświetlacz, który zajmie jego część. Podobne rozwiązanie widzimy już teraz w Meizu Pro 7. Z tego powodu podwójna kamera zostanie przesunięta w lewy górny róg. Port USB-C znajduje się na spodzie urządzenia, prawdopodobnie wraz ze skierowanym do dołu głośnikiem. Przyciski głośności oraz zasilania będą z prawej strony. Kanciaste kształty smartfona mogą wskazywać na Galaxy Note. Jednak w kolejnym modelu raczej nie zobaczymy tego rozwiązania. Pierwszym modelem z ekranem także z tyłu mógłby być oczywiście Samsung Galaxy S10.

Źródło: Phonearena

Motyw