ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Asus Rog phone

Asus zaprezentował smartfon dla graczy. Póki co to najciekawszy sprzęt tego typu!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Asus właśnie zaprezentował swojego smartfona dla graczy. „ROG Phone” jest odpowiedzią na sprzęt Razera, który dotychczas wiódł prym w tej kategorii. Podobnie jak Razer, Asus poszedł w odświeżanie ekranu na poziomie 90 Hz, co sprawi, że ROG Phone będzie działać niezwykle płynnie.

Na sam początek – specyfikacja urządzenia prezentuje się następująco:

  • Snapdragon 845 (podkręcony do 2.96 GHz)
  • Adreno 630
  • 6 calowy wyświetlacz OLED (18:9, 2160 x 1080, 90 Hz, HDR)
  • Wymiary 158.8mm x 76.2mm x 8.6mm
  • Waga 200g
  • Bateria 4000 mAh
  • 8GB RAM
  • 128GB lub 512GB pamięci wbudowanej
  • Wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm
  • Głośniki stereo

Nie da się ukryć, że specyfikacja ROG Phone nie ma sobie równych. Podkręcony Snapdragon 845 jest obecnie najmocniejszym procesorem Qualcomma, jaki dotychczas wyprodukowano. 512 GB pamięci wbudowanej także nie jest często spotykane. Można powiedzieć, że Asus wyprodukował póki co najmocniejszy smartfon na Androidzie na świecie.

Jakkolwiek to brzmi, to nie specyfikacja jest najciekawszą stroną propozycji Asusa. Spójrzcie tylko, jak on wygląda:

Jak dla mnie – świetnie. Aby wykorzystać moc podkręconego procesora w 100%, Asus stworzył „X-mode”. Aktywować go można ściskając boki urządzenia – działa to dokładnie tak samo, jak w smartfonach HTC. Całość została wykonana całkowicie w stylu serii ROG, czyli bajerancko. Aktywując X-mode, boki telefonu zaczną emitować czerwone światło, a przy bardzo mocnym nacisku, motyw w telefonie z jasnego niebieskiego przejdzie w głęboką i złowieszczą czerwień.

Asus poszedł jeszcze o krok dalej i do swojego smartfona dodaje wiele fajnych akcesoriów – m.in. kontrolery, które można podpiąć na boki urządzenia – w miejscu, gdzie zazwyczaj są przyciski ekranowe w grach. Takie rozwiązanie pozwoli na wygodniejszą grę i lepszą precyzję. Należy jeszcze wspomnieć, że wszystkie przyciski są w pełni programowalne, co oznacza, że do każdego z nich można przypisać dowolną akcję.

Kolejnym ciekawym akcesorium jest TwinView Dock , które dodaje drugi ekran do urządzenia.

Asus Rog phone

Dzięki jego zastosowaniu, bateria wzrośnie aż do 6000 mAh, co pozwoli na wiele godzin rozgrywki. TwinView Dock dodaje ekranowe przyciski boczne, dodatkowe chłodzenie, głośniki oraz bardziej zaawansowane wykrywanie siły nacisku.

asus rog phone

Firma nie zapomniała także o dodatkowym docku, który posiada popularne porty znane z komputerów. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli podpiąć smartfon do monitora a także podłączyć do niego klawiaturę i myszkę.

Zobacz także: Czy Pixel 3 będzie najciekawszym smartfonem tego roku?

Zdecydowanie nie da się przejść obojętnie obok nowego smartfona dla graczy od Asusa. Jak dla mnie jest to jedno z lepiej przemyślanych urządzeń tego typu – wygląda świetnie oraz ma mocarne podzespoły. Ciekawi mnie jeszcze cena, która niestety póki co nie została ujawniona. Według The Verge, ROG Phone wejdzie do sprzedaży w okolicach trzeciego kwartału bieżącego roku.

Z jednej strony uważam ten sprzęt za najlepszy, który dotychczas się pojawił, a z drugiej zastanawiam się, czy ludzie naprawdę potrzebują smartfonów dla graczy. Wydaje mi się, że mało kto skusi się na urządzenie dedykowane grom mobilnym – prawdziwi gracze raczej nie interesują się tytułami z Google Play.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy