Minister cyfryzacji w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, Anna Streżyńska, jest osobą wielokrotnie wychwalaną za swoją działalność – to właśnie dzięki niej możemy korzystać z udogodnień takich jak mObywatelmDokumenty. Niestety, pomimo pełnego profesjonalizmu i świetnych rezultatów swojej pracy, władze podjęły decyzję o odwołaniu minister z powodów politycznych. Jesteśmy przekonani, że po rekonstrukcji rządu telefon Anny Streżyńskiej się nie urywał i otrzymała całą masę ofert współpracy. Z ogromną ciekawością czekaliśmy na informacje o tym, jaką ścieżkę wybierze była minister. Jak się okazuje, najbardziej przekonująca okazała się firma Kinguin zajmująca się pośrednictwem przy sprzedaży kluczy do gier oraz właściciel drużyny e-sportowej.

Na początek – centrum e-sportowe w Warszawie

W planach gamingowego giganta jest otwarcie obiektu o nazwie Kinguin Esports Performance Center. Budynek ma służyć za wielozadaniowe centrum spotkań dla drużyn e-sportowych – gracze będą mogli poćwiczyć tam rozgrywki online, omówić sprawy biznesowe oraz zająć się biurokracją. Obiekt będzie ogromny – do dyspozycji zawodników przeznaczone zostaną cztery piętra o łącznej powierzchni 2000 metrów kwadratowych. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że w centrum nie zabraknie gabinetu psychologa oraz fizjoterapeuty. Budynek powstanie niedaleko lotniska Chopina w Warszawie, czyli miejsca bardzo dobrze skomunikowanego. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza dla drużyn, niepochodzących z Polski. Biznes bazowany na wirtualnej rozrywce w naszym kraju rozwija się zaskakująco dobrze (z tego powodu Polska jest hostem ogromnej ilości wydarzeń e-sportowych, takich jak np. Intel Extreme Masters) i właśnie dlatego Viktor Romaniuk, założyciel Kinguina, chce przekształcić nasze państwo w międzynarodowe centrum e-sportu.

Anna Streżyńska w zarządzie nowej firmy

Plany Kinguina wobec rynku e-sportowego nie przestają zaskakiwać. Na dzisiejszej konferencji oficjalnie ogłoszone zostało powstanie spółki MC² Solutions (skrót ten można rozwinąć jako Ministerstwo Cyfryzacji do kwadratu). Jednym z celów nowo powstałej firmy będzie pomoc platformie handlowej Romaniuka, na której można sprzedawać klucze do gier. MC² Solutions zajmie się również e-sportem, rynkiem kryptowalut, sztuczną inteligencją oraz analityką Big Data. Co najważniejsze – w zarządzie spółki (oprócz wspomnianego wyżej twórcy Kinguina oraz dwóch byłych współpracowników resortu) zasiądzie Anna Streżyńska. Warto pamiętać, że dla firmy pracuje już kilka kluczowych osób z Ministerstwa Cyfryzacji.

Już wkrótce powitamy nową kryptowalutę

W planach nowej spółki powołanej przez Kinguina jest również modernizacja systemu płatności na tej gigantycznej platformie handlowej dla graczy – wszystkie transakcje w przyszłości mają być wykonywane za pomocą nowej kryptowaluty o nazwie Crowns (co w tłumaczeniu oznacza Korony). W jej utworzeniu pracownikom pomóc mają zespoły nadzorowane przez dwie osoby, a mianowicie wspomnianą już byłą minister cyfryzacji oraz Stephena Crystala, czyli eksperta ds. kryptowalut i technologii blockchain. Nowy system gwarantować ma pełne bezpieczeństwo oraz rejestrację wszystkich dokonywanych operacji. Romaniuk zakłada, że po pomyślnym wprowadzeniu Koron na Kinguina, ta kryptowaluta będzie również mogła być wykorzystywana w innych miejscach.

Zobacz też: Zapoznaj się z naszymi innymi wpisami na temat Ministerstwa Cyfryzacji!

Nierozsądne decyzje rządu nie są nam na rękę

Niestety, przez werdykty naszego rządu pracę straciło wiele wartościowych osób, takich jak Anna Streżyńska. Na jednym wypowiedzeniu się nie skończyło – wielu ekspertów z Ministerstwa Cyfryzacji nie pełni już swoich funkcji, a bezpodstawnie zwolnionych osób może być jeszcze więcej. Jest nam niezmiernie przykro, że polscy profesjonaliści są w ten sposób traktowani przez obecny rząd. Decyzje te z pewnością zniechęcą kolejne osoby z sektora prywatnego do pracy dla naszego kraju, a dodatkowo wiele świetnych projektów, które miały szansę na realizację, przejdzie do historii. Sytuacja ta nie wróży nic dobrego dla Polski – jeśli nasze państwo ma się rozwijać, to takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca. Na sam koniec, jako cała redakcja Android.com.pl, pragniemy życzyć pani Annie Streżyńskiej wielu sukcesów podczas pracy nad nowymi projektami. Trzymamy kciuki!

Jeśli powyższy artykuł Was zainteresował, to zachęcam do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Anną Streżyńską. 

Źródło: Kinguin, BusinessInsider, Antyradio

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.