Apple notuje wzrost sprzedaży w Chinach – dzięki iPhone’owi 8

Artykuły

Firma analityczna Canalys opublikowała raport sprzedaży smartfonów na rynku chińskim. Dane dotyczą trzeciego kwartału 2017 roku.

Zobacz także: Smartfon przyda Ci się 1 listopada na cmentarzu.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Całkowita sprzedaż urządzeń wyniosła 119 milionów sztuk. Była mniejsza, porównując do analogicznego okresu poprzedniego roku o 5%.

Chiński rynek zanotował niewielki spadek

Najwięcej smartfonów dostarczył Huawei. Spółka kontroluje 19% rynku i sprzedała więcej swoich produktów niż w trzecim kwartale 2016 roku. Na kolejnym miejscu znajduje się OPPO. Popyt na smartfony tej firmy zmniejszył się, a udział w rynku wyniósł nieco mniej od Huawei – 18%. Na ostatnim stopniu podium znalazło się Vivo. Klienci chętniej kupowali produkty tej spółki niż w 2016. Vivo wykroiło dla siebie 17% rynku.

iPhone’y wreszcie sprzedają się lepiej

Największym wygranym jest Apple. Amerykańska spółka odnotowała pierwszy wzrost sprzedaży od prawie 2 lat, kiedy to wprowadzono na rynek iPhone’a 6s i 6s Plus. Sprzedano 40% więcej urządzeń. W okresie od czerwca do września 2016 roku firma z nadgryzionym jabłkiem w logo dostarczyła na rynek 8 milionów swoich smartfonów. W analogicznym okresie 2017 roku było to 11 milionów sztuk. Reakcja na debiut iPhone’a 8 świadczy o możliwych dalszych wzrostach, a zainteresowanie modelem X może być jeszcze większe.

Mio Ja, analityk Canalys Research, twierdzi, że flagowy smartfon Apple budzi ogromne emocje. Rynek jest nim niesamowicie zainteresowany, między innymi dlatego, że nowe urządzenie Amerykanów będzie produkowane w Chinach. iPhone X jest najważniejszym produktem Apple od wielu lat.

8 jest przebojem, a rynek czeka na X

Wprowadzenie na rynek „ósemki” spowodowało wzrost sprzedaży iPhone’ów w Chinach po sześciu kolejnych kwartałach spadku sprzedaży. Analitycy studzą jednak emocje. iPhone X zadebiutuje na tym ogromnym rynku 3 listopada. Jednak produkcja flagowego smartfonu jest mocno ograniczona. Chętnych na zakup będzie dużo więcej i dostawy w pierwszym okresie po premierze nie zaspokoją bieżących potrzeb. Dlatego w pierwszych tygodniach wpływ X na sprzedaż telefonów Apple może być niewystarczający.

Informacje podawane przez Canalys wskazują, że iPhone 8 sprzedaje się w Chinach bardzo dobrze. Jego wyniki są lepsze niż te za które odpowiedzialny był iPhone 7 rok temu. Nie ma na to wpływu nawet premiera modelu X. Sytuacja ta odmienna jest do tej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W tym kraju iPhone 8 nie sprzedaje się tak dobrze jak zeszłoroczny model. Wpływ na to między innymi obniżona cena tego smartfona.

Zobacz także: Apple zwalnia pracownika za film z iPhone’m X.

Mimo, że firmy będące w piątce największych producentów w Chinach umacniają swoją pozycję, pewien niepokój budzi spadek sprzedaży wszystkich urządzeń. Canalys szacuje, że dominację pierwszej trójki może złamać Xiaomi, ze względu na agresywną ekspansję.

Źródło: 9to5mac, gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x