Weź smartfona na cmentarz, przyda się – przykłady

Artykuły

Wszystkich Świętych to jedyne w swoim rodzaju święto w Polsce. Coraz częściej jest ono połączone z zaczynającym się w przededniu Halloween. Jednak dla wielu osób to wciąż czas zadumy i modlitwy za zmarłych. Tradycjonaliści alarmują, aby nie brać smartfonów na cmentarz, gdyż nie są one potrzebne w tym specjalnym czasie. Ja jestem jednak innego zdania. Owszem, powinniśmy zrezygnować wtedy z popularnych komunikatorów, czy portali społecznościowych, jednak smartfon może się przydać. Oto kilka przykładów.

Dojazd komunikacją miejską

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W wielu miastach dojazdy na cmentarz są utrudnione. Ponadto ciężko znaleźć miejsce do parkowania w pobliżu nekropolii. Warto zatem udać się w to specjalne miejsce komunikacją miejską. Nieodzowna będzie w tym momencie aplikacja Jakdojade. Zobaczymy w niej aktualne rozkłady wraz z dodatkowymi kursami i liniami, które kursują w tym okresie. Aplikacja cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników smartfonów, którzy na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej.

Lokalizacja grobów

W Google Play można znaleźć aplikacje do wyszukiwania grobów. Niestety są one dostępne jedynie dla kilku miast. Wśród nich znajduje się między innymi Szczecin, Olsztyn oraz Koszalin.

Przykładowo Szczecińskie Cmentarze:

to bezpłatna wyszukiwarka miejsc pochówku na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Zawiera dane o osobach pochowanych w tej nekropolii od 1945 roku. Opublikowano również opisy cmentarzy w Szczecinie. Przy jej pomocy można odszukać miejsce, w którym pochowana jest wybrana osoba, określić trasę dojścia do grobu od wybranej bramy, zorientować się w terenie przy pomocy nawigacji.

Z kolei Sakralny Poznań:

powstała z myślą o osobach planujących odwiedzić groby swoich bliskich. Ma ona na celu ułatwienie odnalezienia miejsca pochówku konkretnych osób oraz wyszukanie cmentarzy i kościołów w Poznaniu.

Polecam korzystać z tych aplikacji, jeśli nie pamiętamy, gdzie leżą nasi bliscy.

Mapy Google

Aplikację wyszukiwania grobów mogą wesprzeć Mapy Google. Być może zabrzmi to śmiesznie – po co nam Mapy na cmentarzu? Niektóre Nekropolie zajmują dużą powierzchnię, na przykład Cmentarz Centralny w Szczecinie jest trzecim największym cmentarzem w Europie. Ludzie, którzy odwiedzają bliskich nie zawsze orientują się w topografii danej metropolii. Mapy Google z pewnością się przydadzą się w takiej sytuacji.

Zobacz także: Wysyłaj SMSy i odpowiadaj na powiadomienia telefonu wprost w centrum powiadomień Windowsa 10!

Latarka

Banalna, ale nieodzowna funkcja, która wykorzystywana jest przez wielu odwiedzających. Nekropolie wyglądają fantastycznie po zmierzchu. Jednak z drugiej strony z uwagi na słabe oświetlenie, łatwo o problemy. Niejednokrotnie zdarzyło mi się wejść w błoto lub potknąć o wystający korzeń drzewa. Oświetlenie najbliższego otoczenia lampą LED zdecydowanie rozwiązuje problem.

Smartfon zapewne będzie kusił użytkowników będących na cmentarzu, do korzystania z innych funkcji lub aplikacji. Sądzę jednak, że robienie selfie przy grobach, czy łapanie pokemonów w tak specyficzne święto to przesada.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x