Aplikacje medyczne

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego te aplikacje medyczne powinny znaleźć się na Twoim smartfonie

4 minuty czytania
Komentarze

Aplikacje medyczne to bardzo ciekawy temat. Warto w codziennym biegu mieć na uwadze swoje zdrowie i dbać o siebie na każdy możliwy sposób. Aplikacje medyczne właśnie w tym pomogą. Dzięki nim będziesz mieć oko na siebie. Na bieżąco skontrolujesz dziwne zachowania swojego organizmu i szybciej zareagujesz. To bardzo ważne, ponieważ szybciej wykryta choroba lub inne schorzenie, stwarza większą szansę do szybszego i skuteczniejszego uporania się z kłopotem. 

ZnanyLekarz — warto wiedzieć, kto zaopiekuje się o Ciebie i Twoje zdrowie najlepiej

Ta aplikacja medyczna pozwala na przeglądanie opinii na temat różnych specjalistów. Dla niektórych osób może wcale nie być to żadną nowością, ponieważ strona internetowa cieszy się bardzo dużą popularnością. Możesz również wyszukiwać wizyty — decydując o tym, czy bardziej nastawiasz się na kontrolę w formie online, czy wizytę w gabinecie. Aplikacja jest bardzo czytelna i intuicyjna. Nie trzeba poświęcać za dużo czasu na zapoznanie się z interfejsem. Wszystko załapiesz momentalnie zaraz po pierwszych chwilach ze ZnanymLekarzem. 

Pobierz ZnanyLekarz – Znajdź specjalistę i umów wizytę z Google Play! 

Zobacz także: Telemedycyna wkroczyła na Allegro – do kupienia vouchery na porady lekarskie

Telemedi — konsultacja online prywatna lub przez NFZ

Aplikacja medyczna, która pozwala rozmawiać ze swoim lekarzem online. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możesz połączyć się ze swoim lekarzem z każdego miejsca, o jakiej porze chcesz. W wielu przypadkach konsultacja może być umówiona nawet w ciągu godziny. Baza Telemedi jest bardzo duża i przez cały czas rośnie. Już teraz znajdziesz tam ponad 400 specjalistów. Aplikacja pozwala umawiać lekarza jeszcze na ten sam dzień. Nie musisz decydować sie jedynie na leczenie prywatne. W Telemedi znajdziesz także oferty na NFZ. 

Pobierz Telemedi – lekarz online na NFZ lub prywatnie z Google Play! 

Dawca krwi — pomagaj innym, a karma wróci do Ciebie

Aplikacja Dawca krwi pozwala pamiętać o regularności. To bardzo prosto działające narzędzie. Na ekranie głównym pojawia się mała kropelka. Tam odczytasz wszystkie informacje odnośnie najbliższych terminów. Dodatkowo znajdziesz tutaj również przydatne informacje dla dawców krwi. Aplikacja zapewnia także widżet, który możesz dodać na swoim ekranie głównym. 

Pobierz Dawca krwii z Google Play! 

Przypomnienia o lekach i dziennik zdrowia — każda tabletka będzie wybrana o zalecanym czasie

Pamiętanie o tabletkach nie jest łatwe? Jest na to metoda! Jeśli pamięć nie jest Twoją mocną stroną, wówczas koniecznie zainstaluj Przypomnienia o lekach i dziennik zdrowia. Aplikacja posiada bardzo prosty wygląd oraz sposób działania. Sam ustawiasz godziny. Później potwierdzasz ich przyjęcie, by nie doszło do sytuacji, kiedy sam nie będziesz pamiętać o tym, czy udało się zażyć lek, czy jednak nie. 

Zobacz także: Medycyna, rozwój osobisty, ćwiczenia i joga – internetowe trendy związane ze zdrowiem

Pobierz Przypomnienia o lekach i dziennik zdrowia z Google Play! 

Kalendarz miesiączkowy — konieczna aplikacja medyczna dla każdej świadomej kobiety 

Panie na pewno docenią przede wszystkim bardzo wyszukany design aplikacji. Dla tych osób, dla których estetyczna strona jest ważna, wówczas to wybór w samą dziesiątkę. Bardzo przydatną funkcją na pewno okaże się możliwość prowadzenia notatek w aplikacji. Dzięki temu nie umknie Ci żadna Twoja uwaga na temat, której chciałabyś porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym. Dodatkowo możesz ustawić przypomnienia, które pomogą Ci pamiętać o swoich zdrowotnych kwestiach. Boisz się, że ktoś niepowołany wejdzie do Twojej aplikacji? Spokojnie. Możesz ustawić hasło zabezpieczające. Jeśli lubisz personalizować aplikacje, w Kalendarzu Miesiączkowym znajdziesz wiele przygotowanych motywów. 

Pobierz Kalendarz Miesiaczkowy z Google Play! 

Jeśli interesujesz się swoim zdrowiem, wówczas aplikacje medyczne są właśnie dla Ciebie. Ten wybór pozwoli mieć oko na Twój organizm. Dzięki temu masz możliwość monitorować przez cały czas, co dzieje się z Twoim zdrowiem. Dużo szybciej zdiagnozujesz problem i będziesz w stanie zacząć działać w tym kierunku samodzielnie lub wraz ze specjalistami. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Yerson Retamal z Pixabay

Motyw