telemedycyna allegro

Telemedycyna wkroczyła na Allegro – do kupienia vouchery na porady lekarskie

1 minuta czytania
Komentarze

Na Allegro zawitała telemedycyna – dziedzina, która ma wprawdzie znaczne wady i ograniczenia, ale w obecnych czasach w niektórych przypadkach to jedyna możliwość konsultacji lekarskiej. Na popularnej polskiej platformie sprzedażowej można kupować vouchery na usługi medyczne świadczone np. za pośrednictwem czatu lub telefonu.

Telemedycyna na Allegro – jak to działa?

fot. Allegro

Choć telemedycyna ma swoje ograniczenia, może czasem pomóc w szybkim konsultowaniu codziennych problemów zdrowotnych. Na Allegro powstała specjalna kategoria, w ramach której można kupić vouchery na konsultację z lekarzem. Po jego zakupie możemy skontaktować się ze specjalistą – to on podejmie decyzję, czy taka forma wizyty jest wystarczająca do postawienia diagnozy. Jeśli nie, lekarz zaproponuje pacjentowi konsultację w tradycyjnej formie.

Co ważne, sprzedawcy w nowej kategorii mają podlegać ścisłej weryfikacji. Muszą przejść weryfikację pozwoleń na świadczenie usług medycznych, a także podpisać kontrakt z Allegro. Podpisaliśmy już umowę z Homedoctor.pl oraz Telemedico. Wkrótce do grona naszych sprzedawców dołączą także inne znane firmy – mówi Damian Zapłata, Chief Commercial Officer w Allegro.

Czytaj także: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Jak dokładnie wygląda wybór voucherów w tej chwili? Sprawdziliśmy to. Dostępnych jest 36 ofert. Cena jednego vouchera to 59-89 zł. Do wyboru mamy konsultacje m.in. z takimi lekarzami, jak neurolog, dermatolog, pediatra.

źródło: Allegro, własne

Motyw