Android nie jest systemem wolnym od wirusów i innych niebezpieczeństw, dlatego warto dbać o swój telefon. Szczególnie że sam antywirus nie wystarcza, np. w przypadku dostania się smartfona w niepowołane ręce. Warto myśleć z wyprzedzeniem i zaopatrzyć się w aplikacje zwiększające bezpieczeństwo urządzenia. Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z wyciekiem danych. O wiele łatwiej będzie również znaleźć telefon, w razie jego zgubienia.

Smart AppLock – chroń hasłem najcenniejsze informacje

Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie specjalizuje się w zabezpieczaniu innych aplikacji hasłem. Za jego pomocą zablokujesz Facebook, Whatsapp, galerię i wiele innych hasłem lub wzorem. Dodatkowo Smart AppLock wykrywa wszelkie próby złamania hasła i robi zdjęcie osobie, która się tego podejmuje, a następnie przesyła je e-mailem. Możesz również ustawić blokadę uruchamiania Wi-Fi oraz Bluetooth, a nawet blokować połączenia przychodzące. W razie zgubienia urządzenia czy nawet pożyczenia na chwilę komuś znajomemu będziesz spokojny o swoje dane.

Pobierz Smart AppLock z Google Play.

Zobacz także: Menedżer haseł, czyli jaka aplikacja do zapamiętywania poświadczeń

Xpire – dbaj o informacje publikowane w Internecie

Media społecznościowe odgrywają ważną rolę w życiu prawie każdego z nas. Jedni wykorzystują je jedynie do kontaktu w sprawach szkolnych czy służbowych, inni do zakupów, jeszcze inni do prezentowania swoich pasji/życia/rodzin i wielu innych. Mimo to wciąż mało kto zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne może być publikowanie niektórych informacji. Xpire służy właśnie do zarządzania mediami społecznościowymi. Jedną z przydatnych funkcji stanowi obliczanie ryzyka publikacji danego wpisu z wykorzystaniem specjalnego algorytmu. Jako że jak już raz opublikujemy coś w Internecie, to ciężko będzie to z niego usunąć, narzędzie pozwala również na upublicznianie wpisów, które po pewnym czasie ulegną autodestrukcji.

Pobierz Xpire z Google Play.

Prywatna przeglądarka Firefox Focus

Jeśli boisz się o swoją prywatność podczas przeglądania Internetu, to Firefox Focus jest przeglądarką idealną dla Ciebie. Narzędzie automatycznie blokuje moduły śledzące, możesz również ustawić, aby sama usuwała wszystkie ślady. Szybkie i łatwe usuwanie historii, haseł czy wszelkich ciasteczek gwarantuje większe bezpieczeństwo. Usuwanie wszelkich danych przekłada się również na szybkość przeglądania. Strony zajmują mniej danych, dzięki czemu wczytują się szybciej. Firefox Focus działa o wiele lepiej niż tryb prywatny dostępny w wielu popularnych przeglądarkach.

Pobierz Prywatna przeglądarka Firefox Focus z Google Play.

Zobacz także: Pasek adresu na dole ekranu – Firefox na Androida z olbrzymią aktualizacją

Google Znajdź moje urządzenie

Aplikacja niezwykle przydatna w przypadku zgubienia urządzenia. Z jej pomocą zablokujesz smartfon aż do czasu odnalezienia czy włączysz dźwięk, aby łatwiej było go odszukać. Narzędzie wyświetla lokalizację telefonu na podstawie GPS, jeśli jest włączony, jeśli nie pokazywana jest ostatnia znana lokalizacja. Aplikacja uruchamia również dźwięk z pełną głośnością, nawet jeśli jest on wyciszony. Z wykorzystaniem narzędzia sprawdzisz również stan sieci zgubionego urządzenia oraz stan jego baterii. Możesz również wyświetlić wiadomość wraz z numerem telefonu, aby znalazca mógł skontaktować się z Tobą. Wykorzystując Znajdź moje urządzenie możesz również usunąć wszystkie dane ze swojego urządzenia. Przydaje się to w sytuacji, gdy dostał się on w niepowołane ręce.

Pobierz Google Znajdź moje urządzenie z Google Play.

Bezpieczeństwo Twojego urządzenia jest bardzo ważne. Dużo osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale to właśnie tam znajdują się bardzo często najcenniejsze informacje. Przecież to właśnie tam korzystasz z aplikacji bankowych oraz dysków sieciowych, na których bardzo często znajdują się Twoje dokumenty. Aplikacje zwiększające bezpieczeństwo to gwarancja spokojnego snu. W ten sposób zabezpieczysz najważniejsze aspekty swojego życia.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz TheDigitalWay z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.