Hasło

Menedżer haseł, czyli jaka aplikacja do zapamiętywania poświadczeń

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

Na pewno już nieraz korzystałeś z usługi zapamiętywania haseł – takie możliwości posiada obecnie każda przeglądarka. Pewnie w Twojej głowie pojawia się w tym momencie proste pytanie – po co w takim razie instalować osobny menedżer haseł, skoro masz go wbudowanego w swojej przeglądarce? Otóż propozycje do zarządzania swoimi danymi do logowania pozwalają na znacznie szerszą funkcjonalność. Pozwalają zdecydowanie ciekawiej organizować informacje o Twoich dostępach. Na tym nie koniec, ponieważ pod konkretne aplikacje coraz częściej jest podpięte wiele innych rozwiązań, tworząc bardzo często prawdziwą rodzinę narzędzi. Jakiego menedżera haseł wybrać? Propozycji jest bardzo dużo.

LastPass – popularny menedżer haseł

Jeśli rzuca się temat menedżerów haseł na tapetę, wówczas chyba jest to najbardziej znana propozycja. LastPass jest najchętniej wybierany przez użytkowników. Poza samym gromadzeniem haseł posiada również możliwości generowania – dzięki temu będziesz mieć bezpieczne zabezpieczenie swojego konta zgodny z wymogami kreowania haseł. Aplikacja podpowie Ci, co zrobić, aby posługiwać się silnym hasłem. Co w tym celu potrzebujesz zrobić? Wystarczy zapamiętać tylko, jak zalogować się do LastPass. 

Zobacz także: Menedżer haseł LastPass wraca do normy po awarii

Pobierz LastPass z Google Play. 

1Password – jedna aplikacja na wszystkie hasła

Kolejna bardzo popularna propozycja na rynku menedżerów haseł. Dlaczego warto skorzystać i zastanowić się nad tą propozycją? To konkurencyjne rozwiązanie. Oferuje bardzo podobne opcje. Możesz spodziewać się propozycji, jak wzmocnić swoje hasła. Aplikacja pozwoli Ci synchronizować hasła pomiędzy komputerem i urządzeniami mobilnymi bez znaczenia, z jakiego systemu operacyjnego tam korzystasz. Dodatkowo masz możliwość dzielenia się informacjami w sieci rodzinnej w przypadku tego menedżera haseł. 

Zobacz także: Zacząłem korzystać z menedżera haseł i nie wiem, jak wcześniej mogłem bez niego funkcjonować

Pobierz 1password z Google Play. 

Dashlane Password Manager – rozwiązanie z VPN

Rozwiązanie na pewno doceni osoba, która bardzo ceni swoją prywatność. Twórcy zapewniają, że nie mają możliwości podglądania Twoich danych w aplikacji. Możesz spodziewać się także powiadomień w momencie włamania na Twoje konto. Jeśli obawiasz się o swoje dane, które mogły trafić do ciemnych odmętów internetu, wówczas z ratunkiem przyjdzie funkcja Dark Web Monitoring. Wbudowany VPN umożliwi przeglądanie internetu w sposób anonimowy. 

Pobierz Dashlane Password Manager z Google Play. 

Menedżer haseł Keeper i bezpieczny sejf

Aplikacja jest w stanie zaproponować Ci audyt bezpieczeństwa. Keeper sprawdzi, czy możesz spać spokojnie, czy jednak przed Tobą niemała praca w zmienianiu i wzmacnianiu swoich zabezpieczeń. Użytkując menedżera haseł, na pewno w znacznie lepszy sposób zabezpieczysz dostępy do swoich mediów społecznościowych, ważnych kont mailowych oraz innych newralgicznych miejsc. W tym przypadku masz do czynienia z opcją szyfrowania “zero-knowledge”. Ciekawa opcja to możliwość przechodzenia z sejfu prywatnego na firmowy w menedżerze haseł. 

Pobierz Menedżer haseł Keeper i bezpieczny sejf z Google Play. 

Bitwarden – Menedżer Haseł

Rozwiązanie jest znane przede wszystkim z prostoty użytkowania. Możesz być spokojny o obsługę tego menedżera haseł. Jest on bardzo prosty i czytelny, dlatego nie będziesz musiał poświęcać zbyt wiele czasu, aby zrozumieć jego funkcjonowanie. Aplikacja korzysta z szyfrowania metodą AES-256. Do tego dołożony jest mechanizm ciągów zaburzających. Bitwarden jest aplikacją otwartoźródłową. Każda osoba ma wgląd do jego skryptu. 

Zobacz także: Jeden program, by rządzić nimi wszystkimi – poznaj prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w internecie

Pobierz Bitwarden – Menedżer Haseł z Google Play. 

Twoje dane do logowania są zapewne dużą wartością dla Ciebie. To właśnie dzięki nim możesz logować się do swoich mediów społecznościowych, dysków internetowych oraz maili. Tam często przechowujesz ważne dla siebie dokumenty oraz inne newralgiczne informacje. Pamiętaj, że wszystko jest bezpieczne w Twojej świadomości i wyobraźni do czasu, kiedy dojdzie do tragedii – włamanie na konto oraz kradzież cennych danych. Dlatego ważne, abyś miał na uwadze bardzo powszechne przysłowie – Polak mądry po szkodzie. Warto czasami starać odrywać się od stereotypów. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz TheDigitalWay z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy