Powoli społeczeństwo trafia do czasów, kiedy od wszystkiego ma aplikacje. Branża fitness powoli także staje się dużym udziałowcem nowoczesnych technologii mobilnych. Tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Jednak nie są one dobre dla wszystkich osób. Generalnie w przypadku nauki lub ćwiczeń, gdzie regularność jest bardzo ważna, liczy się Twoja samodyscyplina. Jeśli masz z tym problemy, wówczas zdecydowanie lepiej jest wybrać tradycyjne treningi na siłowni pod okiem profesjonalnego trenera. Jednak w momencie pandemii niekoniecznie masz taką możliwość. Zawsze możesz spróbować swoich sił i sprawdzić swoją dyscyplinę – aplikacje do ćwiczeń fitness są idealnym rozwiązaniem w tym celu. 

Nike Training Club – markowe ćwiczenia

Aplikacja do ćwiczeń fitness idealna dla chcących się trochę poruszać w domu, niezależnie od ich stopnia sprawności. Znajdziesz tu zarówno gotowe plany treningowe, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony cel, jak i stworzysz własny spersonalizowany trening. Aplikacja zadba również o prawidłowe przeprowadzenie treningu – sama przechodzi do kolejnych ćwiczeń, daje wskazówki głosowe oraz odlicza czas. Dużą zaletę stanowi z pewnością duży wybór zestawów ćwiczeń od kilkuminutowych nawet do trwających 50 minut. Znajdziesz tu również odpowiednią rozgrzewkę oraz ćwiczenia rozciągające, które pozwolą Ci przygotować się do treningu czy uniknąć niektórych kontuzji.

Pobierz Nike Training Club z Google Play.

Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu – aplikacja do ćwiczeń fitness na home office

Znajdziesz tutaj ćwiczenia na poszczególne partie mięśni – brzuch, ramiona, pośladki, nogi oraz treningi na całe ciało. Każde ćwiczenie jest opisane oraz dodatkowo dołączony jest odnośnik do filmu, który obrazuje jego prawidłowe wykonanie. Aplikacja sama zmienia ćwiczenia i przechodzi od ćwiczenia do przerwy, której długość możesz samemu ustalić. Dodatkowo wbudowane są instrukcje głosowe. Poszczególne treningi nie wymagają żadnego sprzętu, trwają jednak jedynie kilka minut łącznie z rozgrzewką i rozciąganiem, co dla niektórych może być niewystarczające.

Pobierz Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu z Google Play.

Zobacz także: Elektrownie fitness – siłownie produkujące prąd są w Polsce!

7 Minutowe Cwiczenia – aplikacja do ćwiczeń fitness dla słabszych

Kolejne aplikacja idealna dla osób, które chcą się trochę poruszać w swoim domu. Jak sama nazwa wskazuje, trening trwa łącznie 7 minut i składa się z 12 ćwiczeń trwających po 30 sekund, oddzielonych od siebie 10-sekundowymi przerwami. W ten sposób zawsze znajdziesz trochę wolnego czasu, aby polepszyć swoją kondycję. Jeśli ustawienia aplikacji Ci nie odpowiadają, możesz zawsze zmienić długość przerw i trwania ćwiczeń. Dostępne są również instrukcje głosowe oraz podsumowanie treningu zawierające czas czy spalone kalorie. Dołączone instrukcje i filmy pomagają, jeśli nie wiemy jak wykonać dane ćwiczenie.

Pobierz 7 Minutowe Cwiczenia z Google Play.

Zobacz także: Siłownia w domu w czasach pandemii. To ma coraz większy sens

Fitnoteq – najlepszy fitness

Aplikacja oferuje treningi na trzech poziomach, czyli łatwym, średnim oraz trudnym. Fitnoteq pozwala Ci się skupić na wybranej przez siebie partii ciała. Znajdziesz tu treningi cardio, jogę, pilates czy dance w formie filmów instruktażowych prowadzonych przez profesjonalistów. W ten sposób nie musisz dodatkowo tracić czasu, aby sprawdzić, jak wykonać dane ćwiczenie. Co więcej, aby było wygodniej, możesz przesłać obraz na telewizor. Fitnoteq pozwala również na zapisywanie treningów na urządzeniu do obejrzenia ich w offline.

Pobierz Fitnoteq – najlepszy fitness z Google Play.

Workout Trainer: home fitness coach – cyfrowy trener w telefonie

Aplikacja, którą z powodzeniem możesz wykorzystać zarówno w domu, jak i na siłowni. Znajdziesz tu ćwiczenia na każdą partię mięśni, dzięki czemu Workout Trainer pomoże Ci osiągnąć wymagany cel. Aplikacja nie jest dostępna w języku polskim, jednak nie musisz się tym martwić. Jeśli masz problemy z angielskim, dołączone zdjęcia i filmy pomogą Ci prawidłowo wykonać dany trening. Workout Trainer pozwala również na dostosowanie treningów do swoich potrzeb – można zmienić długość przerw oraz włączyć syntezator mowy. Istotną część aplikacji stanowi również społeczność, która pomoże Ci w zadbaniu o motywację.

Pobierz Workout Trainer: home fitness coach z Google Play.

W świecie zdominowanym przez nowoczesne rozwiązania bardzo ważne jest, aby mieć na uwadze ruch i ćwiczenia. Nawet te, które będziesz wykonywać z aplikacją, na pewno pomogą Ci zachować odpowiednią sylwetkę. Teraz tylko pozostaje zdecydować się, co jest dla Ciebie najlepsze.  Aplikacje do ćwiczeń fitness są warte Twojej uwagi, jeśli zależy Ci na Twojej formie.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz StockSnap z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.