Aplikacje zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Za chwilę pojawiają się nowe propozycje w Sklepie Play, które sprawiają, że zapominasz o innych rozwiązaniach. Jednak nie zawsze nowe oznacza lepsze. W wielu sytuacjach bardzo często wracasz na do starych przekonań. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ w wielu przypadkach aktualizacje potrafią dać drugie życie dla poszczególnych aplikacji. Do jakich warto wrócić lub w końcu się przekonać? Sprawdź, które przydatne aplikacje na Androida mogą Ci się przydać.

Evernote – organizator do notatek

Evernote - przydatne aplikacje na androida
Źródło: evernote.com

Aplikacji do robienia notatek jest naprawdę mnóstwo. Jedne oferują ogrom możliwości i funkcji, inne skupiają się na podstawowym zadaniu i nie zawierają żadnych rozpraszaczy. Evernote zalicza się do tych wielofunkcyjnych. Pozwala na tworzenie notatek, list zakupów, zadań z przypomnieniami i wiele innych. W narzędzie wbudowany jest skaner, dzięki któremu szybko dodasz swoje odręczne notatki do programu. Możesz także dodawać pliki PDF, MS Office, zdjęcia czy wycinki artykułów z sieci i swobodnie przeglądać je w aplikacji. Evernote synchronizuje się między różnymi urządzeniami, ma też swoją stronę internetową i pozwala na udostępnianie treści. Jest to przydatna aplikacja dla osób, które mają dużo spraw na głowie i chcą się lepiej zorganizować.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Pobierz Evernote z Google Play.

Zobacz także: Jaka aplikacja do nauki i pracy zdalnej na dobry początek roku szkolnego?

Focus Timer Reborn – pracuj efektywniej

Focus Timer Reborn
Źródło: play.google.com

Nie każdy jest mistrzem zarządzania czasu. Szczególnie gdy mamy dużo zadań do wykonania. Focus Timer pomaga zorganizować pracę przez wprowadzenie systemu opierającego się na 25-minutowych sekwencjach, w których bez żadnych rozpraszaczy masz zrobić jak najwięcej. Oddzielone są one 5-minutowymi przerwami, które możesz wykorzystać, na co tylko zechcesz. Aplikacja pozwala również na wzięcie dłuższej przerwy po kilku cyklach obejmujących pracę i krótką przerwę. Focus Timer Reborn prowadzi również statystę produktywności. Je to przydatna aplikacja dla osób, które często dekoncentrują się w trakcie pracy. 

Pobierz Focus Timer Reborn z Google Play.

Remote Mouse – zamień telefon w bezprzewodową myszkę

Remote Mouse przydatne aplikacje na androida
Źródło: www.remotemouse.net

Aplikacja przyda Ci się zarówno podczas biznesowych prezentacji, jak i podczas domowego seansu. Wystarczy Ci jednakowe połączenie Internetowe na telefonie i komputerze oraz strona aplikacji, aby móc sparować urządzenia. Remote Mouse umożliwia sterowanie komputerem, jak tradycyjna myszka, ale także spełnia funkcję klawiatury. Aplikacja przystosowana jest również do osób leworęcznych. Możesz także sterować głośnością Twojego komputera za pomocą przycisków na smartfonie. Remote Mouse obsługuje również funkcję pisania głosem.

Pobierz Remote Mouse z Google Play.

Odebrać telefon

odebrać telefon
Źródło: play.google.com

Aplikacja idealna dla osób mających dość telemarketerów czy telefonicznych ankiet. Masz do wyboru trzy poziomy ochrony. Kiedy zadzwoni do Ciebie nieznany numer, aplikacja sprawdzi go w bazie danych, która jest regularnie aktualizowana. Jeśli dany numer będzie figurować w bazie z negatywną opinią Odebrać telefon ostrzeże Cię przed nim lub po prostu rozłączy połączenie. Możesz także zablokować połączenia przychodzące z numerów prywatnych, zagranicznych i premium. Nie potrzebujesz nawet stałego połączenia z Internetem, wystarczy Ci jedynie kopia bazy na Twoim telefonie. Nie będziesz musiał już sprawdzać w Internecie, kto do Ciebie dzwonił, wystarczy Ci do tego Odebrać telefon.

Pobierz Odebrać telefon z Google Play.

Ajwendieta – jadłospis, dzienniczek, timer, wiedza

ajwendieta przydatne aplikacje na androida
Źródło: ajwendieta.pl

Aplikacja wpisuje się w trend zdrowego życia. Znajdziesz tu programy żywieniowe, jadłospisy, wskazówki dotyczące diety i aktywności fizycznej oraz mnóstwo innych porad. Możesz także prowadzić dzienniczek żywieniowy, który później wydrukujesz i np. pokażesz go później swojemu dietetykowi. Ciekawym pomysłem jest opcja „grzeszek”, która pozwala na zapisanie w dzienniku posiłków i przekąsek, których powinieneś się wystrzegać. Bezpłatna wersja zawiera również timer treningowy i możliwość tworzenia książki kulinarnej.

Zobacz także: Chcesz schudnąć? Sprawdź, która aplikacja do liczenia kalorii będzie dla Ciebie najlepsza

Pobierz Ajwendieta z Google Play.

Oczywiście powyższe przydatne aplikacje na Androida nie są jedynymi, które powinny zagościć na Twoim telefonie. Jest ich zdecydowanie więcej. W swoim wyborze musisz kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. W ten sposób odpowiednio dobierzesz zestaw aplikacji dla siebie, uwzględniając tym samym możliwości pamięciowe Twojego urządzenia.

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.