ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Skaner

Daleko do biura? Aplikacje do skanowania pomogą Ci o nim zapomnieć

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Ciągłe spotkania i wyjazdy w biznesowym świecie są zwykłą normą. Trudno jest zabierać ze sobą sterty dokumentów od spotkania do spotkania lub wozić skaner i drukarkę w samochodzie. Lepiej zostawić je w biurze. Aplikacje do skanowania są idealnym wyborem dla Ciebie w sytuacjach, kiedy potrzebujesz zeskanować dokumenty. Zwykłe zdjęcia często nie są wystarczająco dobre, by uchwycić jakość dokumentów. Czarno – białe skany otrzymasz w efekcie korzystania z poniższych aplikacji do skanowania. Rozwiązania pozwolą się odpowiednio zorganizować i mieć wszystko przy sobie zwłaszcza w tych chwilach, kiedy potrzebujesz tego najbardziej – z tym wyjdziesz na osobę z profesjonalnym podejściem.

Adobe Scan – nowa propozycja od twórcy Photoshopa

Aplikacje do skanowania są obecne na rynku już od całkiem długiego czasu. Jednak Adobe Scan nie może pochwalić się zbyt długim stażem. Możesz ją wykorzystać przykładowo do skanowania dokumentów lub paragonów. Charakterystyczną opcją Adobe Scan jest ustawianie kolorów – to często przyczynia się do lepszej czytelności skanów. Co zrobić z nimi dalej? Możesz zapisać je w chmurze lub wysyłać mailem. W aplikacji dokonasz także konwersji dokumentów na PDF. 

Pobierz Adobe Scan ze Sklepu Play! 

Zobacz także: Skanery 3D na ratunek osobom starszym

CamScanner – odpowiednia współpraca z dyskami internetowymi w aplikacji do skanowania

Rozwiązanie na pewno nie może narzekać na brak popularności. Skany mogą być eksportowane do formatu PDF lub JPEG. Masz możliwość zapisywania ich w chmurze – Dropbox oraz Dysk Google. W przypadku wyboru wersji płatnej możesz także wysyłać faksem potrzebne dokumenty. Z CamScanner zrobisz jakościowe skany, z których wszystko będzie czytelne i wyraźne. Bardzo podobnymi rozwiązaniami są: Clear Scanner oraz Fast Scanner. 

Pobierz CamScanner ze Sklepu Play! 

Doc Scanner – aplikacja do skanowania dla miłośników funkcji OCR

Masz wydruk i musisz poprawić w nim tekst, jednak plik już dawno został usunięty? W takich sytuacjach może uratować Cię funkcja OCR, którą znajdziesz między innymi w Doc Scanner. W ten sposób uda Ci się przenieść skan do dowolnego edytora tekstowego, gdzie dokonasz wymaganych poprawek. Dodatkowo aplikacja posiada czytnik kodów QR oraz możliwość edycji obrazów.

 Pobierz Doc Scanner ze Sklepu Play! 

Office Lens – uzupełnienie pakietu biurowego

Propozycja na pewno świetnie znana dla miłośników biurowych rozwiązań Microsoftu. Bardzo często wybierają go przede wszystkim studenci, uczniowie oraz przedsiębiorcy. Chwalić sobie można przede wszystkim jakość zeskanowanych dokumentów. Jeśli jesteś użytkownikiem OneNote, wówczas na pewno docenisz rozwiązanie zapisywania skanów właśnie w tej aplikacji. To pozwoli Ci jeszcze lepiej się zorganizować. 

Pobierz Office Lens ze Sklepu Play! 

Zobacz także: [Pobierz] Adobe Scan z uczeniem maszynowym uporządkuje Ci dokumenty

Tiny Scanner – aplikacja do skanowania w kolorze

W przypadku tego rozwiązania można docenić przede wszystkim możliwość skanowania dokumentów w kolorze. Jest to dość ciekawa opcja dla tych osób, które chciałby zachować oryginalne barwy na swoich dokumentach. Oczywiście aplikacja zapewnia wszystkie inne opcje takie, jak przesyłanie skanu do maila, zapisywanie w wybranej chmurze internetowej oraz inne. Tiny Scanner daje możliwość eksportowania skanów do bardzo znanej aplikacji do notatek – Evernote. Dla niektórych zapewne będzie to zbędna funkcja, kiedy cyfrowy notatnik ma własny wbudowany skaner. 

Pobierz Tiny Scanner ze Sklepu Play! 

Wbudowane skanery w dyskach internetowych – ukryte aplikacje do skanowania

Zarówno Dropbox, OneDrive, jak i Dysk Google posiadają wbudowany skaner, który umożliwia przenoszenie zeskanowanych dokumentów od razu do pamięci Twojego dysku internetowego. To na pewno idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na instalowanie osobnych aplikacji do skanowania. W łatwy sposób możesz od razu zadbać o porządek w plikach i co najważniejsze – nie obciążać pamięci swojego urządzenia skanami. Po zapisaniu ich na dysku internetowym będziesz mógł w łatwy sposób udostępniać swoim współpracownikom. 

Pobierz Dysk Google, Dropbox i OneDrive ze Sklepu Play! 


Aplikacje do skanowania są bardzo przydatne w codziennym życiu. Jeśli jeszcze ich nie używałeś, na pewno zmienisz zdanie po wykonaniu pierwszych skanów. Cały proces odbywa się błyskawicznie. W minutę możesz przenieść dokument papierowy do zapisu cyfrowego – zapisując go w pamięci urządzenia lub chmurze internetowej.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Elmira Ashirova z Pixabay

Źródło: smartphones.gadgethacks.com

Sprawdź najnowsze wpisy