Skanery 3D na ratunek osobom starszym

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-15

Osoby starsze często są schorowane i mają poważne problemy z normalnym funkcjonowaniem. Często też bywają samotne, a rodzina nie zawsze może się nimi opiekować całą dobę. Na szczęście coraz częściej na ratunek rusza im technologia.

Walabot Home system do wykrywania upadków

Walabot Home

Dobrym przykładem takiego zastosowania technologii jest Walabot Home. Inteligentny system radarowy, który wykrywa upadek starszej osoby, po czym stosuje się do przypisanych instrukcji takich jak wezwanie pomocy.

Walabot Home to urządzenie, które automatycznie wykrywa upadek osoby starszej, dlatego stosuje się je w opiece. Po zainstalowaniu pod prysznicem urządzenie automatycznie wykrywa, czy ktoś upadł. Do jego obsługi nie jest wymagane noszenie żadnego powiązanego urządzenia ani wciskanie lub pociąganie czegokolwiek, nie wymaga wydawania poleceń głosowych. To niewielkich rozmiarów radar, składający się z czujników obrazu 3D. Urządzenie tworzy trójwymiarowy obraz otoczenia bez wykorzystania kamer ani innych przyrządów optycznych. Urządzenie dokładnie monitoruje pomieszczenie, w którym jest zainstalowane i powiadamia nas, jeśli coś się tam wydarzy.

– mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Innowacje Tal Kanetty z Vayyar Imaging.

Zobacz też: Co oznacza ikona trójkąta i strzałek w telefonie?

Dzięki wykorzystaniu technologii radarowej, a nie optycznej znika problem upadku w środku nocy, kiedy kamery mogą nie odebrać, lub źle zinterpretować obraz. Warto pamiętać, że właśnie wtedy ryzyko upadku jest największe. Brak konieczności noszenia tokenów także jest dużym plusem. Starsza osoba mogłaby po prostu nie chcieć czegoś takiego mieć ciągle przy sobie lub o tym zapominać. To właśnie kompletna bezobsługowość ze strony podopiecznego Walabot Home jest jego największą zaletą. Dzięki temu możemy być spokojni o naszych bliskich, prowadząc przy tym także własne życie.

Źródło: Newseria


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x