E-booki przez cały czas zdobywają swoich zwolenników. Co prawda na pewno nigdy nie wyprą one książek papierowych, ale są ciekawym uzupełnieniem dla czytelników – zwłaszcza podczas podróży, kiedy czytniki potrafią drastycznie odchudzić Twój bagaż. W ten sposób zabierzesz ze sobą tysiące książek i będzie w czym wybierać. Nie każdy od razu decyduje się na czytnik e-booków. Tutaj z ratunkiem przychodzą aplikacje do czytania e-booków. To właśnie one wprowadzą Cię w świat książki elektronicznej. 

Amazon Kindle – gratka dla miłośników czytników

Jeśli jednak już posiadasz Kindla lub czaisz się na jego zakup, wtedy warto skorzystać z Amazon Kindle. To aplikacja do czytania e-booków, która na pewno pomoże Ci przyzwyczaić się do rozwiązań firmy Amazon. W tym miejscu można kupować cyfrowe książki, które będą synchronizowały się na każdym innym urządzeniu – w tym właśnie na Kindlu. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o porządek w swojej cyfrowej bibliotece, co mogłoby mieć miejsce w przypadku trzymania danych na różnych urządzeniach. Biblioteka Amazona jest bardzo bogata. Cały czas pojawiają się w niej nowe pozycje. Dlatego na pewno znajdziesz tam dużo tytułów, którymi się zainteresujesz. 

Pobierz Amazon Kindle ze Sklepu Play! 

Książki Google Play – synchronizacja na wszystkich urządzeniach

To aplikacja, która na wielu telefonach jest dostępna już od momentu ich uruchomienia. Jest to propozycja wyszukiwarkowego giganta, który może się pochwalić całkiem sporą liczbą tytułów. Znajdziesz tutaj całkiem sporo darmowych pozycji. Aplikacja do czytania e-booków jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. Z usług korzystasz na zasadzie swojego konta Google. Dzięki temu możesz synchronizować swoje dane na każdym urządzeniu, co zabezpieczy Cię przed bałaganem – podobnie jak w przypadku Amazon Kindle, jednak z małą różnicą (Google nie posiada własnych czytników – tam usługi nie są podpięte). 

Pobierz Książki Google Play ze Sklepu Play! 

Legimi i EmpikGo- aplikacje do czytania e-booków na abonament

Bardzo znane rozwiązanie, które na pewno napotkałeś nieraz w internecie. To jeden z najbardziej znanych serwisów oferujących e-booki. Wystarczy opłacić abonament, który pozwoli Ci mieć dostęp do bazy książek. Sama aplikacja zapewnia oczywiście wszystkie podstawowe funkcje takie jak wybór koloru strony, zmiana wielkości czcionki oraz inne. Jeśli jesteś miłośnikiem także audiobooków, to aplikacja dla Ciebie. Możesz w niej jednocześnie czytać jak i słuchać książek. Bardzo podobnym rozwiązaniem jest EmpikGo. Jego działanie również opiera się na abonamencie, gdzie nie kupujesz dostępu do jednej książki, lecz do całej biblioteki. 

Pobierz Legimi i EmpikGo ze Sklepu Play! 

Zobacz także – inkBOOK Calypso – Polacy wprowadzają kolejny, prosty i lekki czytnik ebooków

Librera – książki i nuty w jednym

To rozwiązanie pozwoli Ci na czytanie książek, które w sposób tradycyjny zapiszesz w pamięci swojego urządzenia. Podobnie jak wszystkie inne rozwiązania aplikacja pozwala na korzystanie ze standardowych funkcji wyboru koloru strony pomiędzy białą, sepią i czarną. Nie lubisz drobnych literek? Wystarczy zmienić ich rozmiar na większe. Wybierzesz również swoją ulubioną czcionkę. Ciekawym rozwiązaniem innym od konkurencji jest tryb muzyczny. Pozwala on na czytanie nut utworów muzycznych. Stąd aplikacja do czytania e-booków może okazać się szczególnie ciekawym wyborem dla instrumentalistów. 

Pobierz Librera ze Sklepu Play! 

eReader Prestigio – dla zorganizowanych w chmurze

Aplikacja jest obecna na rynku już od całkiem długiego czasu. W zasadzie nie zmieniła się ona na tle ostatnich lat w porażającym stopniu. Jednak na dzień dzisiejszy oferuje oczywiście te same standardowe opcje czcionki oraz doboru wszystkich innych preferencji. Dodatkowo masz możliwość korzystania z chmur internetowych takich jak Dysk Google, OneDrive oraz Dropbox. To właśnie tam możesz przechowywać swoje książki. Aplikacja rozpozna odpowiednie pliki i pozwoli Ci na czytanie swoich lektur. 

Pobierz eReader Prestigio ze Sklepu Play! 

Zobacz także – Darmowe e-booki – skąd brać tytuły na wakacyjne wyjazdy?

Aplikacje do czytania e-booków to temat rzeka. Często ich wybór jest podyktowany usługami, z jakich korzystasz – abonamenty czytelnika. W większości przypadków nie różnią się one żadnymi funkcjami. Pamiętaj – najważniejsze by czytać. Nie daj się rozproszyć funkcjom. Im prostsza aplikacja, tym lepsza dla Ciebie – przeczytasz więcej książek, bo skupisz się na samej czynności czytania.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Pexels z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.