W ciągu ostatnich kilku miesięcy rozwój narzędzia do przesyłania zdjęć na Facebooku stale postępował. W lutym zostało ono udostępnione użytkownikom w Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku. W marcu trafiło ono do użytkowników Facebooka w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Afryce. Użytkownicy w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych uzyskali dostęp do narzędzia transferu już w kwietniu. Można więc powiedzieć, że obejmuje ono już cały świat.

Przesyłanie zdjęć z Facebooka na Zdjęcia Google

Przesyłanie zdjęć z Facebooka na Zdjęcia Google

No cóż, nie tyle można, ile wręcz trzeba. Narzędzie do przesyłania zdjęć z Facebooka jest wreszcie dostępne dla użytkowników na całym świecie! Takie ogłoszenie wydał niebieski portal społecznościowy. Po raz pierwszy uruchomione w grudniu ubiegłego roku w Irlandii narzędzie pozwala użytkownikom na łatwe przenoszenie zdjęć z Facebooka na inne platformy. Jak na razie dostępne jest jedynie dla Zdjęć Google. Wcześniej użytkownicy musieliby pobierać swoje zdjęcia z Facebooka, a następnie ręcznie przesyłać je do innego serwisu. To nic wielkiego, jeśli ma się do czynienia tylko z kilkudziesięcioma zdjęciami. Jednak dla tych z setkami zdjęć proces ten jest dość czasochłonny.

Zobacz też: Najszybszy Internet w maju – który operator był najlepszy w wyścigu?

Facebook oświadczył, że narzędzie jest oparte na kodzie opracowanym dla Data Transfer Project. Jest to inicjatywa open-source z udziałem wielu technologicznych gigantów, w tym Apple, Microsoftu i Twittera. Celem jest promowanie przenoszenia danych pomiędzy platformami internetowymi. Oczywiście przede wszystkim chodzi tu o ograniczenie kontroli ze strony regulatorów antymonopolowych. Ci obawiają się, że giganci internetowi wykorzystują zablokowane dane w celu zniechęcenia konkurencji. Jednak korzyści dla użytkowników są oczywiste.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.