Zdjęcia Google ostatnio przechodzą istną metamorfozę. Zaczęło się dość niewinnie, od zupełnie nowego wyglądu logo usługi. Z czasem jednak gigant zaczął przebudowywać funkcjonalność swojej galerii. Ostatnia zmiana dodała uproszczony dolny pasek i widok mapy. Wraz z aktualizacją program otrzymał również zakładkę wyszukiwanie na dole. Ta umożliwia wyszukiwanie zdjęć na podstawie lokalizacji, sceny lub twarzy rozpoznanych w nich osób. Właśnie dodano tam kolejną funkcję. Ta ułatwia znalezienie zdjęć, które niedawno zostały przesłane do aplikacji, lub komuś udostępnione.

Zdjęcia Google pomogą znaleźć przesłane fotografie

Zdjęcia google przesłane fotografie

Filtr zdjęć Ostatnio Dodane jest dostępny na karcie Wyszukiwanie pod nagłówkiem Twoja Aktywność. Po jego dotknięciu wyświetlane są ostatnio przesłane zdjęcia posortowane według daty przesłania, a nie daty wykonania. Funkcja ta może być naprawdę przydatna w przypadkach, gdy dane EXIF są uszkodzone lub niedostępne, zdjęcie jest stare lub zrobione aparatem fotograficznym i przesłane na smartfona. Powinna być również przydatna w przypadku, gdy wolimy wyłączyć automatyczną kopię zapasową i selektywnie przesłać tylko te zdjęcia, które chcemy zachować na przyszłość.

Zobacz też: Oppo idzie na rekord – szybkie ładowanie 120 W to dla firmy za mało

Co ciekawe, niedawno dodany filtr jest dostępny na stronie Zdjęcia Google od około dwóch lat. Jeśli chodzi o aplikacje mobilne, David Lieb, lider produktu w Google Photos, jeszcze w zeszłym roku zapewniał, że ta funkcja się wkrótce pojawi. No cóż, jest już dostępna, chociaż jego definicja słowa wkrótce jest dość… zaskakująca. Nowa funkcja wciąż nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników i pojawia się ona stopniowo. Mam jednak to szczęście i już trafiła ona do mojego konta Google. Obejmuje ona jednak tylko te zdjęcia, które zostały wysłane za pośrednictwem tej aplikacji. Dlatego też osobom, które wysyłają pliki przez inny komunikator, na niewiele się ona zda.

Źródło: XDA-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.