Gboard z Asystentem Głosowym od Google pozwoli na lepsze i szybsze dyktowanie wiadomości. Już teraz można korzystać z opcji zamieniania mowy na tekst, ale w ciągu najbliższych tygodni (najprawdopodobniej), Gboard doczeka się integracji z Asystentem na wyższym poziomie. Co przyniesie zmiana?

Gboard z Asystentem Głosowym Google

Gboard z Asystentem Głosowym Google
Fot. 9to5Google

Zamiana mowy na tekst występuje już w klawiaturze Google i znajduje się pod ikoną mikrofonu. Jednak jak się okazuje, Google zamierza rozbudować jej funkcjonalność i zintegrować ją ze swoim Asystentem Głosowym. Coś podobnego widzieliśmy już na zeszłorocznej prezentacji Google I/O, czyli całkowita możliwość obsługi telefonu bez użycia rąk (hands free). Wprawdzie trudno ocenić, ile osób na co dzień korzysta z możliwości Asystenta Głosowego Google, ale firma nie ustaje w tym, by było ich coraz więcej.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Gboard z Asystentem Głosowym ma sprawić, że korzystanie z komunikatorów stanie się prostsze. Wystarczyło będzie dotknąć ikony mikrofonu, a wszystko, co nastąpi później, będzie już wykonywane za pomocą poleceń głosowych. W to wchodzi opcja „Skasuj” czy „Wyślij”. Opcję w kodzie aplikacji znaleźli redaktorzy z 9to5Google, więc na razie nie jest to nic oficjalnego. Niewykluczone nawet, że Google nie zdecyduje się na wprowadzenie tego do Gboard. Jednak patrząc na to, jak bardzo firma obstaje przy tym, że Asystent Głosowy jest potrzebny, to możemy oczekiwać funkcji już niedługo.

Zobacz też: Integracja Gmail z Meet – jak wyłączyć nową funkcję w aplikacji?

Funkcja hands free miała być znacznie bardziej rozbudowana, a przynajmniej tak zapowiadało Google. Jednak dalej jest to coś, co nie do końca działa tak, jak powinno. Z pewnością trochę osób może czekać na takie rozwinięcie możliwości Asystenta Głosowego, a wprowadzenie go do Gboard może ich ucieszyć. To pierwszy z wielu kroków, który ma sprawić, że w przyszłości w ogóle nie trzeba będzie używać rąk do obsługi smartfona. O ile oczywiście ktoś by sobie tego życzył.

Źródło: 9to5Google
Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.