Google zrozumiało, że ciemny motyw naprawdę jest przydatny. Zarówno w kontekście odczuć użytkownika, jak i żywotności samych urządzeń mobilnych. Nie wszystkim muszą się one podobać, więc stanowią alternatywę dla tradycyjnych szablonów. Android Q na dobre ma pokazać natywnie wsparcie dla tego rozwiązania, jak i narzucanie ciemnego motywu wszystkim aplikacją. Dlatego samo Google intensywnie pracuje, aby każdy ich program mógł się pochwalić odmiennym stylem. Teraz przyszła pora na Google Keep — notatki i listy.

Google Keep, czyli notatki doczekały się ciemnego motywu

Aplikacja do notatek od Google nie należy do najbardziej rozbudowanych, ale też nie powinna być taka. Ot, zapisujemy to, co chcemy zapamiętać, sporządzamy listę zakupów czy też tworzymy swego rodzaju przypominajkę. Bez udziwnień i wprowadzania niepotrzebnych różnorodności. Oczywiście nie brakuje kategorii, dobierania kolorów i innych przydatnych funkcji, a teraz jedną z nich ma być ciemny motyw. W przypadku Google Keep, jak sami możecie zauważyć, tyczy się to też widżetu. Nowy styl tej aplikacji to głównie odcienie szarości, które wyjątkowo odmieniają tradycyjny, pastelowy interfejs.

Zobacz też: Jeśli drażnią Cię reklamy Google, to będzie ich jeszcze więcej.

Oczywiście ciemny motyw w Google Keep można aktywować w ustawieniach poprzez dedykowany przełącznik. Niestety, ale też tradycyjnie dla Amerykanów tylko wybrani mogą sprawdzić powyższą nowość. Nie u wszystkich jest ona widoczna, więc sama zmiana jest uzależniona od serwerów. Tymczasem, jeśli jeszcze nie znacie, to samo Google Keep możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play oraz oczywiście z APK Mirror.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.