Dawniej nauka języka musiała odbywać się w towarzystwie lektora. Na początku bardzo często książki nie mówią za wiele osobie, która ma zerową wiedzę na temat danego języka. Tutaj z pomocą na pewno przychodzą wideolekcje, które można przykładowo znaleźć w serwisie YouTube. Aplikacje pozwalają w każdej wolnej chwili chwycić telefon i poświęcić 15 minut wolnego czasu na poznanie nowych słówek lub wykonanie kilku prostych ćwiczeń powtórkowych. Aplikacja do nauki języka obcego na Androida to zdecydowanie lepszy wybór dla Twojego wolnego czasu niż scrollowanie mediów społecznościowych. 

Duolingo – popularna aplikacja do nauki języka obcego na Androida

Jedna z najbardziej znanych aplikacji do nauki języka obcego na Androida. Dla polskich użytkowników istnieje tylko jedna opcja – nauka angielskiego. Jednak możesz uczyć się innego języka, jeśli nie masz problemów z angielskim. Wystarczy wybrać wtedy propozycje dla angielskich użytkowników, których jest najwięcej. W ten sposób możesz nauczyć się francuskiego, hiszpańskiego lub jeszcze innych języków. 

Pobierz Duolingo ze Sklepu Play.

Zobacz także: Aplikacje szkolne i HMS – aby nauka nie poszła w las

Busuu – aplikacja do nauki języków obcych z możliwością certyfikacji

Największa konkurencja dla Duolingo. Aplikacja do nauki języków obcych na Androida ma zdecydowanie inna formę niż poprzednia propozycja. Większy nacisk kładzie na ćwiczenia na bazie gramatyki. Duolingo skupia się na praktycznych sytuacjach i analizie typowych kwestii. Busuu w ofercie premium oferuje również zadawanie certyfikatów językowych, co jest wyjątkowo atrakcyjne dla osób potrzebujących podrasowania swojego CV. 

Pobierz Busuu ze Sklepu Play.

Ucz się języka – wielojęzykowa aplikacja do nauki

W tym miejscu znajdziesz wiele języków, które są Twoim obiektem zainteresowania. Aplikacja do nauki języków obcych na Androida jest nastawiona głównie na naukę słownictwa. Jednak w zależności od języka znajdziesz tam również materiały do nauki gramatyki. Niestety aplikacja nie wypracowała jeszcze równego rozkładu gramatycznych tematów. Dlatego poszczególne języki mogą mieć więcej lub mniej zagadnień z zakresu gramatyki. 

Pobierz Ucz się języka ze Sklepu Play.

WordBit – ucz się odblokowując ekran

To bardzo ciekawe rozwiązanie, które na pewno zostanie docenione przez osoby bardzo przywiązane do ciągłego sprawdzania aktualności na swoim telefonie. Ponoć średnia ilość odblokowań telefonu przypadająca na jeden dzień waha się w przedziale od 80 do 120. Aplikacja do nauki języka obcego na Androida bazuje właśnie na ekranie blokady. W ten sposób każde odblokowanie telefonu będzie kolejnym nauczonym słówkiem. To bardzo produktywne wykorzystanie nawyków. 

Pobierz WordBit ze Sklepu Play.

Quizlet – aplikacja do nauki języka na Androida à la fiszki 

Jeśli potrzebujesz zwiększyć zasoby swojego słownictwa, wówczas Quizlet jest idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Aplikacja do nauki języka obcego na Androida pozwala przygotować swój własny zestaw fiszek oraz korzystać z tych, które zostały udostępnione przez innych użytkowników. 

Pobierz Quizlet ze Sklepu Play.

Zobacz także: Robot mTiny – niech nauka stanie się zabawą

Ucz się języków z muzyką – aplikacji do nauki języka na Androida dla fanów muzyki 

Bardzo kreatywną opcją dla osób, które lubią uczyć się języka z tłumaczenia piosenek. W tradycyjnych warunkach w ruch idzie kartka i długopis. Jednak z aplikacją do nauki języka obcego na Androida w wersji karaoke nie potrzebujesz niczego innego poza telefonem z dostępem do internetu. Tekst wyświetla się podobnie jak na karaoke. Jednak miejscami brakuje wyrazu. Ten musisz usłyszeć w piosence i wybrać z propozycji lub napisać – w zależności jaki tryb wybierzesz. Ta muzyczna rozrywka pozwoli Ci uczyć się efektywnie wybranego języka. Dodatkowo na pewno się go osłuchasz, co także jest ważne w całym procesie zgłębiania nowego języka.

Pobierz Lyricstraining – Ucz się języków z muzyką ze Sklepu Play.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz LivsStil z Pixabay 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.