robot-mtiny-solectric-cena-dostepnosc

Robot mTiny – niech nauka stanie się zabawą

Newsy

Rynek pracy podobno wciąż cierpi na niedosyt programistów. Wiele badań jasno wskazuje, że jest to przyszłościowy zawód, więc czemu od małego się na niego nie szykować? Wbrew pozorom to nie szufladkowanie, bo pod pojęciem programisty występuje od groma różnych kategorii. Jednak od czegoś trzeba zacząć, a najlepiej, aby początek tej nauki nie był irytujący, a wręcz bawił. Tak właśnie jest reklamowany nowy robot mTiny od Makeblock, który firma Solectric właśnie wprowadziła do sprzedaży w Polsce.

Makeblock mTiny ma prosty cel, czyli chce uczyć i bawić

robot-mtiny-solectric-cena-dostepnosc

mTiny dedykowany jest przedszkolakom i uczniom klas 1-3. Jego zadaniem jest nauka programowania poprzez ćwiczenia logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Przy okazji uczy dzieci rozpoznawania oraz wyrażania uczuć. Zainteresowani znajdą w zestawie samego robota oraz zestaw pobocznych postaci (zwierząt), dedykowany kontroler, karty kodowe oraz puzle do tworzenia tras, po których ma się poruszać robot. Co istotne i odróżniające mTiny od konkurencji, nie potrzebujemy żadnego smartfona lub tabletu do kontrolowania urządzenia.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Sama zabawa polega na układanie wspomnianych kart, które następnie są wskazywane przez dziecko specjalnym kontrolerem. W ten sposób wydajemy polecenia mTiny. Same karty też się między sobą różnią tym, że wywołują różne akcje – robot może tańczyć, mrugać oczami lub wydawać dźwięki. Jeśli brakuje Wam kreatywności, to na początku z pewnością pomoże dołączona w zestawie książka z przykładowymi scenariuszami zabawy.

Zobacz też: Który telefon sprzedawał się najlepiej w historii?

Makeblock mTiny został wyceniony w Polsce na 749 złotych. Czy to dużo? Czy to mało? Na to pytanie z pewnością odpowiedzą rodzice, którzy chcą swoje pociechy pośrednio nakierować na programowanie lub po prostu chcą rozwijać w nich logiczne myślenie.

Źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x