Google ogłosiło kilka nowych typów reklam, które zaczną pojawiać się w swoich produktach mobilnych. Niektóre z nich będą przerywały korzystanie z wyszukiwarki. Wyszukiwarka Google na smartfonach wkrótce zawierać będzie galerię reklam. Pozwolą one reklamodawcom na wyświetlanie wielu obrazów dla użytkowników. Zaczniemy również widzieć reklamy w kanale wiadomości Google. Nowe formaty reklam mają sprawić, że te staną się bardziej zauważalne. W poście na blogu Google Prabhakar Raghavan stwierdził, że według testów umieszczenie reklam w galerii spowodowało wzrost kliknięć o 25%.

Więcej reklam na Androidzie

Więcej reklam na Androidzie

Reklamy w formie galerii pojawią się jedynie na smartfonach z Androidem. Nie spotkamy się z nimi ani na urządzeniach konkurencji, ani podczas przeglądania sieci za pomocą komputerów osobistych. Google co prawda na razie tylko testuje nową funkcję, ale zapowiedziało, że nowy typ reklam zostanie wprowadzony dla szerokiego grona użytkowników do końca tego roku. Co gorsza, zmiany te dotkną także aplikacji YouTube.

Zobacz też: OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro zaprezentowane – firma wchodzi na poziom 5G

Jak widać, Google chce mocno zwiększyć dochody ze swojej mobilnej platformy. Niestety, oznacza to dla użytkowników systemu zwiększenie liczby reklam, oraz prezentowanie ich w bardziej agresywnej formie. Pozostaje mieć nadzieję, że nie przesadzi z ilością galerii reklamowych. O ile bardziej zaawansowani użytkownicy w takim przypadku bez problemu poradzą sobie z reklamami, tak znaczna większość użytkowników Androida może zostać nimi zalana.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.