Więcej reklam na Androidzie

Drażnią Cię reklamy? Google pokaże ich więcej na smartfonach

Newsy

Google ogłosiło kilka nowych typów reklam, które zaczną pojawiać się w swoich produktach mobilnych. Niektóre z nich będą przerywały korzystanie z wyszukiwarki. Wyszukiwarka Google na smartfonach wkrótce zawierać będzie galerię reklam. Pozwolą one reklamodawcom na wyświetlanie wielu obrazów dla użytkowników. Zaczniemy również widzieć reklamy w kanale wiadomości Google. Nowe formaty reklam mają sprawić, że te staną się bardziej zauważalne. W poście na blogu Google Prabhakar Raghavan stwierdził, że według testów umieszczenie reklam w galerii spowodowało wzrost kliknięć o 25%.

Więcej reklam na Androidzie

Więcej reklam na Androidzie

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Reklamy w formie galerii pojawią się jedynie na smartfonach z Androidem. Nie spotkamy się z nimi ani na urządzeniach konkurencji, ani podczas przeglądania sieci za pomocą komputerów osobistych. Google co prawda na razie tylko testuje nową funkcję, ale zapowiedziało, że nowy typ reklam zostanie wprowadzony dla szerokiego grona użytkowników do końca tego roku. Co gorsza, zmiany te dotkną także aplikacji YouTube.

Zobacz też: OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro zaprezentowane – firma wchodzi na poziom 5G

Jak widać, Google chce mocno zwiększyć dochody ze swojej mobilnej platformy. Niestety, oznacza to dla użytkowników systemu zwiększenie liczby reklam, oraz prezentowanie ich w bardziej agresywnej formie. Pozostaje mieć nadzieję, że nie przesadzi z ilością galerii reklamowych. O ile bardziej zaawansowani użytkownicy w takim przypadku bez problemu poradzą sobie z reklamami, tak znaczna większość użytkowników Androida może zostać nimi zalana.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x