Google Play Services for AR

Najlepsze aplikacje ARCore – rozszerzona rzeczywistość na co dzień

Aplikacje

Google musiało przygotować odpowiedź na ARKit od iOS. Dlatego szybko po wprowadzeniu tych bibliotek przez Apple, wydawca Androida wprowadził ARCore i tym sposobem uśmiercił projekt Tango. Jednak do czego to wszystko się sprowadza? Do rozszerzonej rzeczywistości, czyli najczęściej możliwości wykorzystana aparatu urządzenia mobilnego i nakładania odpowiednich interakcji. Staram się regularnie prezentować Wam listę urządzeń, które wspierają ARCore i pod ostatnią z nich poprosiliście o przygotowanie spisu najciekawszych aplikacji. W takim razie… oto ona!

Najlepsze aplikacje ARCore ze Sklepu Play

google arcore

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nie da się ukryć, ze przygotowanie aplikacji wykorzystującej ARCore jest zdecydowanie trudniejsze. Dlatego ich liczba w Sklepie Play nie jest nad wyraz imponująca – nie przekroczyła 100 oficjalnie wspieranych tytułów. Niemniej to nie oznacza, że nie znajdziemy nic ciekawego.

My Tamagotchi Forever

Marka Tamagotchi wciąż istnieje i ma się dobrze. Tym razem Waszym zadaniem jest dbanie o pupili, ale też znajdowanie ich i w tym miejscu pojawia się rozszerzona rzeczywistość.

 

Pobierz My Tamagotchi Forever za darmo ze Sklepu Play.

 

Just a Line

Przyznaję się bez bicia, że tego tytułu nie mogłem sprawdzić na swoim smartfonie, mimo że wspiera ARCore. Niemniej zasada działania jest bardzo prosta – interakcja z rzeczywistością poprzez rysowanie urządzeniem, co też doskonale pokazuje powyższy film.

 

Pobierz Just a Line za darmo ze Sklepu Play.

 

IKEA Place

Czy trzeba coś więcej dodawać? Zobacz przed zakupem, jak dany przedmiot z Ikei będzie wyglądał w Twoim mieszkaniu czy też domu. Zanim zabierzesz się za składanie klocków…

 

Pobierz IKEA Place za darmo ze Sklepu Play.

 

MoleCatchAR

Zapewne nie raz widzieliście grę, w której musieliście uderzyć w głowę „zwierzątko”, zanim to ponownie schowa się w wykopanym dole. Teraz możesz ich uderzać za sprawą rozszerzonej rzeczywistości.

 

Pobierz MoleCatchAR za darmo ze Sklepu Play.

 

Measure

Najprościej rzecz biorąc miarka. Zmierz wszystko w swoim otoczeniu, w dowolnym wymiarze. Oczywiście dokładności prawdziwej miarki nie osiągnięcie, ale zawsze to jakaś alternatywa.

 

Pobierz Measure za darmo ze Sklepu Play.

 

Tower AR

Na koniec też coś prostego. Tower AR to po prostu budowanie jak najwyższej wieży tak, aby ta się nie przewróciła. Brzmi prosto? W takim razie sprawdźcie sami swoje możliwości.

 

Pobierz Tower AR za darmo ze Sklepu Play.

Zobacz też: Exynos 9820 zaprezentowany! To ten układ napędzi Samsunga Galaxy S10.

Niewątpliwie większość powyższych tytułów jest bardzo prosta, ale tym właśnie wyróżnia się dzisiejsza rozszerzona rzeczywistość na podstawie ARCore. Google niespecjalnie zachęca deweloperów do wykorzystywania swoich bibliotek. Próżno oczekiwać, żeby któryś z powyższych tytułów dorównał liderowi wśród gier z rozszerzoną rzeczywistością – Pokemon GO. Niemniej to wciąż młode rozwiązanie, więc patrzmy za lepszym jutrem.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x