Bouncer

[Pobierz] Bouncer – nadawaj tymczasowe uprawnienia innym aplikacjom bez roota

Michał Derej Michał Derej Aplikacje

Czy pamiętajcie jeszcze czasy, gdy w systemie Android uprawnienia aplikacjom nadawane były podczas instalacji i nie dało się nimi zarządzać? Z pewnością była to spora bolączka dla osób dbających o swoją prywatność – z tego powodu Google, w jednej z aktualizacji, zdecydowało się na dodanie możliwości zarządzania uprawnieniami. Niestety udogodnienie to nie jest doskonałe – nadając danemu programowi uprawnienie, nie mamy łatwej możliwości odebrania go. W tym celu, po każdorazowym użytkowaniu np. Facebooka, musimy przejść do ustawień i tam odznaczyć odpowiednie pola. Na szczęście okazuje się, że istnieje aplikacja, która zrobi to za nas, ale szybciej i lepiej. Poznajcie Bouncera – nowy ulubiony program wszystkich fanów prywatności.

Jak działa program Bouncer i jak z niego korzystać?

Jeżeli na bieżąco czytacie naszą stronę, to możliwe, że zapoznaliście się z moim dzisiejszym artykułem na temat aplikacji Weather Timeline. Pisałem tam, że program Sama Rustona znika ze sklepu Google Play. Bouncer to natomiast jego nowy projekt, który opiszę Wam w dzisiejszym artykule.

Warto wiedzieć, że aplikacja nie jest darmowa, lecz podobnie jak inne programy tego autora kosztuje grosze – zapłacimy za nią jedynie 4.09 zł. Po instalacji Bouncera, program poprosi Was o nadanie wymaganych uprawnień dostępności. Są one niezbędne do zarządzania uprawnieniami innych aplikacji za Was, także je nadajcie. I to tyle z procesu konfiguracji – od teraz Bouncer będzie działał w tle i monitorował, kiedy aplikacje pytać będą o nowe uprawnienia. Gdy dane uprawnienie zostanie nadane, to w pasku powiadomień pokaże się następujący komunikat:

Zobacz także: Kiedy na rynku pojawi się Razer Phone 2?

Wybranie przycisku „Keep” spowoduje, że dany program otrzyma „dożywotnie” przyzwolenie na korzystanie z danego uprawnienia. „Remove” spowoduje natomiast, że zaraz po wciśnięciu przycisku „Home” aplikacja straci wszystkie uzyskane uprawnienia. „Schedule” natomiast spowoduje wyświetlenie harmonogramu, który pozwoli nam na określenie tego, za ile minut nadane uprawnienia wygasną. O wszystkich poczynaniach Bouncera jesteśmy oczywiście informowani w logach, które zbierane są wewnątrz aplikacji. Warto wiedzieć, że w programie znaleźć można dodatkowo zakładkę o nazwie „All apps”. Tam, po wybraniu danej pozycji, wyświetlona zostanie informacje na temat tego, czy nadane uprawnienia są niebezpieczne dla systemu lub użytkownika. Poniżej przedstawiam Wam, jak wyglądają zarówno bezpieczne aplikacje, jak i te mogące stwarzać potencjalne zagrożenie.

Aplikację Bouncer możecie zakupić w sklepie Google Play, do czego bardzo gorąco zachęcam. Jest to świetny program i autorowi zdecydowanie przydadzą się środki na rozwój projektu.

Cena: 4.09 zł

Pobierz:

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy