Gry na Messengerze rozrosły się już do tego stopnia, że szukając prostego tytułu do zabicia czasu można zajrzeć właśnie do zaplecza tego komunikatora. Ja nie ukrywam, że wciągnąłem się w… rzuty do kosza. Mimo wszystko Facebook nie zamierza na tym poprzestawać i wczoraj zaprezentował nowy rodzaj rozrywki, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość? Myślicie, ze to bez sensu? Sukces Pokemon Go świadczy o czymś innym. Dlatego AR trafia też do Messengera, choć niektórzy już dopatrzyli się kolejnej kopii Snapchata.

Gry AR + Messenger = nowa rozrywka ze znajomymi na odległość

Obecnie dostępne są dwa tytuły. Ich liczba ma się podwoić w najbliższym czasie, ale póki co możecie zmierzyć się ze znajomymi w Don’t Smile lub Asteroids Attack. Nazwy mówią wszystko – aplikacja bada, kto się uśmiechnie, w międzyczasie nakładając „śmieszne” filtry. Wygrywa ten, kto najdłużej zostanie z… miną? Drugi tytuł zamienia nasz nos w statek kosmiczny, który może strzelać do asteroid – tych należy unikać. Kolejne gry to Kitten Kraze Bech Bump. Pojawić się mają w najbliższych tygodniach.

Zobacz też: Kto zdominuje targi IFA? Czyżby Sony?

Jak zagrać? Z pewnością trzeba mieć aktualną wersję Messengera. Obie gry są dostępne w Polsce. Łączymy się z naszym rozmówcą i wybieramy z efektów (pod gwiazdkąi) interesujący nas tytuł – następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami. Zabawa przednia? Niewątpliwie ciekawe urozmaicenie.

źródło: Facebook.