Jeżeli posiadacie smartfona od Huawei i korzystacie z niestandardowego ROM-u, to z pewnością wiecie, że nieoficjalny aparat może powodować problemy na urządzeniach chińskiego giganta – brak wymaganych bibliotek sprawia, że zdjęcia są często w złej jakości i z błędami graficznymi. Na szczęście aplikacja przygotowana przez użytkownika forum XDA-Developers o nicku Darkest-Dark może zakończyć ten problem dla użytkowników smartfonów od Huawei z Kirinem 659. 

Aparat z Huawei P20 już dostępny dla smartfonów z procesorem Kirin 659

Aparat z P20 na kompatybilnych smartfonach zainstalować można za pośrednictwem specjalnie przygotowanego modułu Magisk. Warto pamiętać, że program ten oczywiście nie będzie obsługiwał wszystkich funkcji znanych z telefonu, na którym jest oryginalnie preinstalowany, ale dla użytkowników korzystających z niestandardowych ROM-ów rozwiąże on problemy z błędami na zdjęciach. Poniżej przedstawiam Wam dwa obrazy przygotowane przez redaktora strony XDA-Developers – po lewej znajdziecie ujęcie z aparatu AOSP, a po prawej z aplikacji znanej z P20.

Zobacz też: Zobacz, jak przygotować swojego smartfona do zagranicznej podróży!

Oprócz podstawowych funkcji aparat z P20 zaoferuje Wam również m.in. zdjęcia w trybie nocnym lub HDR. Co więcej, użytkownicy będą mogli tworzyć panoramy i filmy poklatkowe. Otrzymają oni również dostęp do opcji skanowania kodów QR.

Pobierz:

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.