Czy szybkie ładowanie jest bezpieczne? Czy akumulator bardzo na tym cierpi? Może w ogóle nie widać różnicy pomiędzy poszczególnymi technologiami? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w niedawno opublikowanym porównaniu różnych technologii szybkiego ładowania ogniw. Niewątpliwie to Huawei wyszedł na prowadzenie w tym zestawieniu, spychając na dalsze miejsce OnePlusa (Dash Charge) czy też Samsunga (Adaptive Fast Chrage). Jednak chiński gigant z czołówki mobilnego rynku chce pokazać, że można jeszcze szybciej ładować akumulatory.

Szybkie ładowanie Huawei to pełny akumulator w 45 minut

huawei szybkie ladowanie 40 w

Czy to jednak tak nowa technologia? Okazuje się, że Chińczycy zaprezentowali Honora Magic, który na końcówkę 2016 roku zachwycał wieloma rozwiązaniami. Jednym z nich było właśnie szybkie ładowanie, które opierało się na napięciu 5 V i natężeniu 8 A. Moc 40 W pozwalała naładować do pełna akumulator o pojemności 2900 mAh w 45 minut, kiedy to już pół godziny wystarczało na 90% regenerację. Jednak tym razem Huawei poszedł w inną, teoretycznie gorszą stronę – zamiast podnosić natężenie, skupił się na napięciu. Tym sposobem mamy mieć do czynienia z ładowaniem o parametrach 10 V i 4 A, co wciąż daje 40 W, ale nie od dziś wiadomo, że lepiej podnosić natężenie, aniżeli napięcie. Skąd taki ruch? Chińczycy najprawdopodobniej chcą sprawić, żeby ich dotychczasowa technologia (5 V, 4,5 A) była kompatybilna z nowymi rozwiązaniami.

Zobacz też: Czy Apple oferuje przestarzałe produkty?

Nie trudno się domyślać, który smartfon będzie tym pierwszym, co pochwali się nową technologią szybkiego ładowania. W końcu w drodze jest nowa seria Mate 20 z Mate 20 Pro na czele. To wydaje się wręcz oczywiste, że ten model jest głównym podejrzanym.

 

PS. Tak, wciąż Huawei daleko do Super VOOC od Oppo, ale to „egzotyczna” technologia, która jest dostępna wyłącznie w jednym, niesamowicie drogim smartfonie.

 

źródło: Dealnetech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.