T-Mobile idzie w ślady Orange – będzie więcej nadajników w turystycznych miejscach

Kamil Lewicki Telekomunikacja 2018-07-04

Są wakacje, czas, w którym można odpocząć z telefonem w ręce, ale w innej scenerii. Z tego też powodu mamy do czynienia z działaniami operatorów, którzy starają się nam zapewnić jak najlepszy zasięg oraz działanie sieci. T-Mobile właśnie podało listę, gdzie uruchomiło dodatkowe nadajniki.

T-Mobile uruchamia dodatkowe nadajniki dla turystów

T-Mobile pochwaliło się uruchomieniem dodatkowych tymczasowych nadajników, które mają poradzić sobie z wzmożonym ruchem sieci tak, by użytkownicy nie odczuli żadnego spowolnienia transferu. Gdzie możemy spotkać się z działaniami T-Mobile?

 • Rowy (gmina Ustka)
 • Chałupy (gmina Władysławowo)
 • Lubiatowo (gmina Choczewo)
 • Międzyzdroje
 • Równica (gmina Ustroń)

Jeśli planujecie wakacje, w którejś z powyższych destynacji, a w smartfonie macie kartę magentowego operatora, o jakość połączenia powinniście być spokojni. Co więcej, T-Mobile podaje, że wkrótce planuje uruchomić jeszcze jedną stację nad jeziorem Sielpia (gmina Końskie). Warto także wspomnieć, że poprawiono zasięg oraz pojemność sieci na obu końcach płatnego odcinka autostrady A1 w Nowej Wsi (okolice Torunia) i Rusocinie (okolice Pruszcza Gdańskiego).

Zobacz też: Procesor Apple A12 rządzi

W połowie czerwca także Orange poinformowało o wakacyjnym wzmocnieniu swojego zasięgu. Wygląda na to, że operatorzy komórkowi nie chcą byśmy się z nimi rozstawali. Ale czy to źle? Dzięki temu nawet na środku jeziora sprawdzimy czy naleśniki składamy w trójkąt, czy zwijamy w rulon.

źródło: T-Mobile • Piotr Zet

  Przecież to było wiadome po informacji Orange że nadajniki które są stawiane są w ramach N! czyli obie sieci z nich korzystają. Więc nie wiem jak T-Mobile może iść w ślady Orange skoro to ich wspólne nadajniki.

 • Jemphilus

  Stabilnością tylko nie mogą się pochwalić jeszcze. Zostawić całe południe kraju całkowicie bez zasięgu to trzeba się postarać by tak zrobić

 • jadąc z Gdyni do Władysławowa codziennie 2x tracę zasięg, w tym często zdarza mi się to w samej Gdyni lub centrum Gdańska, jak to możliwe że w Playu nie miałem nigdy takich sytuacji a w t mobile mam je dzień w dzień od kiedy się przeniosłem?

  • Piotr Zet

   Właśnie ostatnio byłem w Trójmieście i takich problemów jak opisujesz nie byłox