Trzy iPhone'y wyświetlające aplikacje pogodowe, zegarowe i wiadomości.

Siri zmienia się dzięki Apple Intelligence. Naturalna, dojrzała i osobista

2 minuty czytania
Komentarze

Siri to najważniejszy rdzeń oprogramowania firmy z Cupertino, który zmienia się wobec wprowadzenia Apple Intelligence. Przejdźmy przez najważniejsze zmiany, by zrozumieć, jak teraz będzie aplikacja działać.

Siri & Apple Intelligence – Spis treści

Jak Siri będzie działać wzmocniona o Apple Intelligence?

Apple Siri
Fot. Apple / materiały prasowe

Przede wszystkim Siri zyska świadomość tego, co dzieje się na ekranie. Asystentka może dokonywać setek nowych akcji w aplikacjach. Przykładowo: „Pokaż mi zdjęcie Adama, a następnie spraw, by wyglądały jak zrobione nocą”. Jeżeli przyjaciel wyśle nam jakiś adres, możemy poprosić AI, aby dodało ten adres do informacji o kontakcie. Po angielsku, niestety.

Fot. Apple / materiały prasowe

Najważniejszy jest jednak kontekst osobisty. Dostęp do wszystkich plików, maili, kart pokładowych, dokumentów. Siri zrozumie teraz znacznie więcej, a architektura Apple Intelligence (AI ma od dziś zupełnie inne znaczenie) sprawi, że prywatność będzie na znacznie wyższym poziomie. Przykładowo, asystentka znajdzie zdjęcie naszego prawa jazdy i wpisze go w formularz.

Apple Siri
Siri ulepszona o AI rozumie o jaką aplikację nam chodzi, nawet jeśli nie wypowiemy jej nazwy. Fot. Apple / materiały prasowe

Trzeba przyznać, że nikt nie potrafi sprzedać sztucznej inteligencji tak, jak Apple. Siri potrafi to, Siri zrobi tamto. Asystentka milionów użytkowników iOS 18 oraz MacOS Sequoia odradza się na nowo. Dowiedzieliśmy się również, że jesienią 2024 roku, nowe funkcje dla Siri będą stopniowo udostępniane w ramach wersji systemu iOS 18. Jeżeli korzystacie z wersji beta, z pewnością pojawią się one wcześniej.

Można podejrzewać, że proces przeciągnie się na 2025 r. Być może kiedyś przyjdzie nam skosztować tej Siri po polsku, oby prędzej niż później. Podobnie jak Apple Intelligence, asystentka będzie dostępna na razie w języku angielskim (Stany Zjednoczone), wyłącznie na iPhone 15 Pro i Pro Max.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw